fbpx

Соцстрах припинив виплати лікарняних та допомоги у зв'язку з вагітністю і пологами. Мінсоцполітики обіцяє відновити

Суспільство 17:47, 21.11, 2019

20 листопада в Україні припинено перерахування коштів для виплати лікарняних та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами застрахованим особам. Про це Фонд соціального страхування України поінформував у Twitter.

“Призупинено перерахування коштів для виплати лікарняних і допомог по вагітності та пологах застрахованим особам. На сьогодні до фонду подали на фінансування заяви-розрахунки на 13,573 млрд грн, що перевищує кошторис за цим напрямом на 1,038 млрд грн”, – ідеться в повідомленні.

Соцстрах припинив виплати лікарняних та допомоги у зв'язку з вагітністю і пологами. Мінсоцполітики обіцяє відновити 1

Директор виконавчої дирекції Фонду соцстраху Євген Баженков пояснив, що “бюджет фонду на поточний рік подавався на затвердження Кабміну колишнім керівництвом Міністерства соціальної політики і був штучно занижений по видатках”, пише Укрінформ.

“Кошти на лікарняні і декретні було закладено на рівні 2018 року, без урахування зростання середньої заробітної плати. Разом зі зниженням у попередні періоди загалом на 5,1% частки ЄСВ (єдиний соціальний внесок. – “ГОРДОН”), яка спрямовується до бюджету фонду, це призвело до затримок із виплатою матеріального забезпечення та на сьогодні вимушеної повної зупинки виплат за цим напрямом”, – заявив Баженков.

Втім, у Мінсоцполітики заяву Баженкова називають неправдою і звинувачують у призупинці виплат його самого.

Станом на 20 листопада залишки на рахунку Фонду становлять 429,4 млн грн, що є достатнім для здійснення необхідних поточних виплат. 
Ба більше, надходження до Фонду соціального страхування України формуються щодня із сплати єдиного соціального внеску роботодавцями, йдеться в заяві Мінсоцполітики.

Проте минулого тижня Печерський суд міста Києва поновив на посаді колишнього керівника Фонду Євгена Баженкова.

І в четвер, зареєстрований державним реєстратором навіть без повного тексту рішення, в той самий день призупинив виплати.

Міністерство соціальної політики вважає цю ситуацію неприйнятною.

18 листопада Міністерство соціальної політики уже звернулося до Міністерства юстиції із проханням скасувати дії державного реєстратора щодо запису в ЄДРПОУ Баженкова Є. В. як директора Виконавчої дирекції Фонду.

Міністерство соціальної політики розраховує на об’єктивне та справедливе рішення відповідних органів, які повинні встановити правомірність поновлення Євгена Баженкова.

Мінсоцполітики докладе усіх зусиль для якомога швидшого вирішення ситуації та гарантує поновлення виплат.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: