fbpx

Сьогодні облрада визначить долю фондів медичної бібліотеки

Суспільство 10:43, 21.02, 2020

Друга в Україні за об’ємом книгозбірня, Івано-Франківська обласна наукова медична бібліотека, на шляху закриття. Відповідно до рішення обласної ради вона повинна увійти до складу комунального підприємства «Центр громадського здоров’я», який планують створити. Проте більшість працівників бібліотеки вже скорочені, серед пропонованих вакансій немає посади «бібліотекар», а керівництво бібліотеки призначили в комісію p її ліквідації, інформує UA: Карпати.

Користувач медичної бібліотеки, голова громадської організації «Медики АТО Івано-Франківщини» Степан Андрійців каже, що його обурив факт ліквідації цього закладу.

«На сьогодні найбільше вражає те, що багато хто каже про непотрібність бібліотек. Вважають, що для пошуків є інтернет. Але хочу ще раз наголосити вкотре, що джерелом знань в сучасному світі все-таки лишається книга», – зазначив Андрійців.

Колишня директорка обласної медичної бібліотеки Ганна Сідлярчук призначена головою комісії з припинення її діяльності. Жінка каже, що працівники бібліотеки офіційно не працюють з 20 січня.

«Дівчата вже розраховані. Залишилася тільки ліквідаційна комісія. Ми не обслуговуємо вже читачів, ми чекаємо сесії. Дівчата сказали, що робити, вони не знають, що там такі спеціальності, що не наше, не фахові. От такі: фахівець зв’язків з громадськістю. Що це робити? Ми не знаєм», – говорить Сідлярчук.

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров`я та соціальної політики Манолій Піцуряк розповів про те, що чекає на медичну бібліотеку:

«Всі керівники Центру здоров’я, наукової бібліотеки, інформаційно-аналітичного центру є керівниками з реорганізації, з ліквідації. Вони проходять ту процедуру ліквідації, скорочення, потім буде створення цього Центру, затвердження статуту, призначення керівника, і тоді він почне функціонувати. Працівники бібліотеки звернулись до нас з тим, що вони бояться, що буде втрачено велике надбання: матеріальні цінності, книжковий фонд. Дальше будемо вирішувати, що робити, напевно? будемо вносити правку вже на сесії».

Сьогодні, 21 лютого, на черговій сесії обласної ради розглянуть проєкт рішення «Про затвердження передавального акту обласної медичної бібліотеки», а також вирішать долю бібліотечних фондів кількістю понад 235 тисяч екземплярів.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: