fbpx

Сьогодні українці святкують День св. Миколая Чудотворця

Суспільство 10:20, 19.12, 2021

Сьогодні українці, і православні, і греко-католики, вшановують святого Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників. В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей.

За традицією у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від святого Миколая, які вони зранку знаходять під подушками, нечемні ж отримують різки.

У світі святий Миколай відомий під різними іменами: Мікулаш, Йолопукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.

Святий Миколай – єпископ Міри у Лікії, також відомий як Миколай Чудотворець за численні чуда, здійснені за його посередництвом. Народився Миколай у Малій Азії в місті Патарі наприкінці ІІІ століття у сім’ї багатих та віруючих християн. Миколая охрестили невдовзі після народження, що було непритаманне тодішнім часам. З дитинства Миколай відзначався побожністю та співчуттям до знедолених та бідняків.

Будучи юнаком, Миколай переселяється до Міри, де єпископ висвячує його на священника. Після смерті батьків Миколай отримує спадок, який роздає впродовж тривалого часу бідним. Усе життя Миколай присвятив справі милосердя для душі і тіла. Тому, як пише у книзі «Пізнай свій обряд» о. Ю. Катрій, ще за життя його називали «батьком сиріт, вдів і бідних».

Упокоївся святий Миколай 6 грудня 345 року.

На українські землі культ святого Миколая приходить разом із християнством.

В давнину на празник святого Миколая варили пиво, пекли печиво, скликали друзів, музик, читали молитви. На всій територій України влаштовували обіди на честь Миколая Угодника з приготуванням пива й меду. На Поділлі господар мав пройти через подвір’я та дати худобі їсти, вважалося, якщо після цього першим до господи завітає чоловік, протягом року родину супроводжуватиме щастя й добробут. А от на Харківщині вшановували Миколая впродовж трьох днів, щоб забезпечити врожай на наступний рік, тут варили кутю й узвар.

У сучасній Україні цього свята найбільше чекають діти. На Західній Україні встановилася традиція написання дітьми листа, де перечислюються бажані подарунки. Свято містить у собі й виховну функцію, адже для того щоб отримати бажані подарунки, дитина впродовж року повинна бути слухняною.

Читайте: не відкуповуйтеся від дитини подарунками: Епіфаній дав поради батькам напередодні Свята Миколая

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: