fbpx

Сьогодні в Україні відзначають День Конституції

Суспільство 09:13, 28.06, 2019

28 червня в Україні відзначають День Конституції. 23 роки тому Верховна Рада ухвалила Конституцію незалежної української держави.

День Конституції є державним святом, і тому 28 червня в Україні є офіційним вихідним днем.

Зазначимо, що 28 червня – День Конституції – є єдиним державним святом, який закріплений у самій Конституції України. Основний документ країни був прийнятий Верховною Радою в ніч на 28 червня 1996 року – на п’ятий рік після проголошення незалежності України.

Після майже доби безперервної роботи в сесійній залі народні депутати все ж прийняли документ 315 голосами. В ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою у складі України. При цьому Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію.

У той же день Конституція України набула чинності. У ній передбачена жорстка процедура змін: для її зміни, залежно від розділу, потрібно від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу парламенту.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: