fbpx

Степанов заявив, що мери міст не можуть скасовувати карантин

Суспільство 10:34, 04.05, 2020

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що чиновники не можуть приймати рішення, чи виходити конкретному місту з карантину, такі повноваження має лише Кабмін, пише УП.

“Це рішення не ґрунтується на тому чи іншому баченні чиновників, для того щоб виходити з такими ініціативами, МОЗ збирає відповідних фахівців, епідеміологів, вірусологів, дивимося на міжнародну практику і потім вже на основі порад наших фахівців робимо ті чи інші пропозиції.

Яку аргументацію почали використовувати ті чи інші мери міст, мені невідомо. Принаймні до нас за консультаціями або до фахівців на місцях вони не зверталися, тому це суто політичне рішення.

Якщо ми говоримо про юридичну частину рішення, то згідно з законом про інфекційні хвороби визначено, що введення карантину на території країни – це прерогатива виключно Кабінету міністрів”, – сказав Степанов на брифінгу 4 травня.

За його словами, під час вирішення питання про вихід з карантину до уваги також береться кількість захворювання, перебіг хвороби, все залежить від регіону, тестувань та інших чинників.

Степанов додав, що розуміє свою відповідальність за це.

Міністр зазначив, що з юридичної точки зору це порушення закону, бо в органів місцевого самоврядування немає таких повноважень.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків сьогодні під час прямого ефіру у мережі “Фейсбук” сказав, що не буде ініціювати прийняття рішень міськради чи виконкому про послаблення карантину, як це зробили у Черкасах.

«На жаль, мусимо потерпіти, і вже з понеділка ми вимагаємо, просимо Уряд послабити карантин у всіх містах», – сказав Марцінків.

Мер вкотре звернувся до Кабінету міністрів, щоб дозволили роботу кладовищ і окремих магазинів.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: