fbpx

Страх перед 4G: на Прикарпатті селяни не дають встановити вежі мобільного зв’язку

Суспільство 20:42, 05.02, 2020

Японія готується до запровадження системи зв’язку 6G, вже за 5-10 років швидкість передачі даних в країні зросте в рази, а от в Україні в цей час ледь працює 4G, а в деяких районах зв’язку взагалі немає. Це більше стосується гірських та віддалених регіонів. Іноді людям доводиться бігати селами та вилазити на дахи, щоб поговорити по мобільному телефону.

Жителі восьмитисячного селища Делятин про гарний зв’язок лише мріють. Щоб поговорити по мобілці, людям доводиться бігати населеним пунктом та вилазити навіть на дахи, інформують Факти на ICTV.

«Частина вулиці Кобилянської не має покриття навіть на сьогоднішній день, – розповідає заступник селищного голови Делятина Петро Якимець. – Тому що маємо дві вишки у селищі Делятин. У нас гірський населений пункт і дуже складно покрити всі ями».

Самі мобільні оператори намагалися цю ситуацію змінити. Минулого року в Делятині хотіли встановити потужнішу базову станцію. Навіть уклали угоду з місцевим підприємцем. Але делятинці змусили їх призупинити роботи. Селяни переконані, що подібні станції начебто випромінюють радіацію і шкодять їхньому здоров’ю.

Представники мобільних операторів кажуть, що наші люди досі живуть міфами про шкідливість таких станцій. Часом доходить до абсурду.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: