fbpx

Студент ІФНТУНГ стажується у найбільшій лабораторії фізики високих енергій

Суспільство 12:05, 07.07, 2023

Студент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Юрій Храбатин став учасником міжнародної програми стажування CERN Summer Student Programme 2023 в найбільшій у світі лабораторії фізики високих енергій.

Із понад 8000 заявок з 80 країн світу суддівська колегія відібрала 140 найкращих учасників для проходження тримісячного стажування (5 червня – 31 серпня) в міжнародному дослідницькому центрі, серед них – єдиний представник з України – студент ІФНТУНГ, повідомляє пресслужба університету.

Студент ІФНТУНГ стажується у найбільшій лабораторії фізики високих енергій 1

Молодий науковець розповідає, що про конкурс дізнався ще минулого року, подав необхідні документи з рекомендаціями та мотиваційним листом. А вже у березні отримав від CERN листа з запрошенням до участі в програмі.

Зараз студент проживає в Женеві й уже місяць спільно з науковцями проводить дослідження мюонів (нестабільні елементарні частинки з негативним електричним зарядом), які утворюються при розпаді атомного ядра. Юрія долучили до реального проєкту «Integration of Muon Collider simulation code into Gaudi framework» з розробки концепції нового мюонного колайдера, який науковці CERN планують створити на заміну сучасного Великого андронного колайдера (ВАК). Відповідно до концепту мюонний колайдер матиме можливість збільшити енергію пучків заряджених частин в сотні раз в порівняні з сучасною енергією у ВАК. У цих дослідженнях молодий науковець опрацьовує дані за певними алгоритмами, а сам проєкт пише на Phyton. Окрім практичної складової стажування, студент щодня відвідує дві лекції, на яких пояснюють теорію щодо складу атомного ядра.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: