fbpx

Студентка ІФНМУ пройшла Літню медичну школу в Німеччині

Суспільство 11:33, 15.08, 2022

Упродовж двох тижнів у німецькому місті Росток шестикурсниця Яна Дмитришин знайомилася з організацією європейської медичної освіти та студентською наукою.

Літня медична Школа проходила на базі медичного університету німецького міста Росток, а її учасниками були студенти-медики зі США, Колумбії та Мексики. Усього – 18 студентів із партнерських університетів. Яна була єдиною представницею з України, а грант від організаторів отримала у знак підтримки українського студентства в непростий час війни. Умовою участі також був мотиваційний лист та вільна англійська, повідомляє пресслужба ІФНМУ.

Для учасників програми викладачі німецького університету прочитали лекції з фізіології та патології старіння органів і систем організму людини, зокрема про гормональне старіння, остеопоротичні зміни хребта, старіння і зір, старіння щелепно-лицевої ділянки, методи хірургічного лікування раку молочної залози, механізми доношених і передчасних пологів тощо.

Яна каже, що їй особливо було цікаво дізнатися про механізми попередження старіння.

«Виявляється, легкий дефіцит калорій та ходьба більше 16-20 тис. кроків за день можуть трохи призупинити процеси гормонального старіння організму, – ділиться своїми пізнаннями Яна. – Університет в цілому спеціалізується на дерматології, там великий акцент роблять на практику, проводять різноманітні дослідження, наприклад щодо лікування раку шкіри. А ще там багато лабораторій, як-от з розробки нових технічних медичних засобів, де ми також побували».

Окрім того, Яна взяла участь у тренінгах із невідкладної та екстреної медицини, побувала в анатомічному музеї, на виробництві кардіоваскулярних стентів в Інституті біомедичної інженерії у Варнемюнде. За словами Яни, із нею надовго залишаться приємні емоції від зустрічі із Балтійським морем, поїздки до Берліна, незабутні враження від екскурсій музеями, пікніків.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: