fbpx

Створив телеграм-канали, що перешкоджали мобілізації: франківський суд на 110 тис. грн оштрафував студента з Чернівців

Суспільство 14:02, 30.07, 2023

Івано-Франківський міський суд виніс вирок студенту 5 курсу Чернівецького національного університету, який створив декілька телеграм-каналів, де публікувалась інформація про місця роздавання повісток. В тому числі і на Прикарпатті.

“Житель села Мигового Вижницького району Чернівецької області, знаючи, що діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки по здійсненню мобілізаційних заходів викликала широкий резонанс в суспільстві, у тому числі і серед осіб, які мають намір ухилитися від мобілізації або не виявляють бажання бути призваними на військову службу, умисно, з корисливою метою, вирішив перешкодити законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань під час здійснення ними призову на військову службу в особливий період”, – цитують Новини Буковини вирок суду.

Підсудний створив ряд телеграм-каналів, в яких публікував інформацію про місця і час проведення заходів ТЦК. Зокрема, йдеться про канали, які працювали на території Івано-Франківщини, Чернівецької та Одеської областей.

Корисливий мотив в діях обвинуваченого полягав в отриманні прибутку з розміщення на каналах рекламних повідомлень. З 25.01.2023 обвинувачений отримав за рекламну діяльність 47 034 грн.

«Своїми діями обвинувачений інформував цільову аудиторію з числа громадян України, які ухиляються від призову та/або мобілізації і військового обліку, про місця виконання службових обов’язків співробітниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на території міста Івано-Франківська та області, що об’єктивно перешкоджало законній діяльності відповідних підрозділів ЗСУ», – йдеться у вироку суду.

2 червня 2023 року між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури та обвинуваченим в присутності його захисника було укладено угоду про визнання винуватості, відповідно до якої обвинувачений повністю визнав свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченому ч. 1 ст. 114-1 КК України, при цьому сторони угоди узгодили покарання за ч.1 ст.114-1 КК України із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді штрафу в розмірі 6500 (шести тисяч п’ятиста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 110 500 (сто десять тисяч п’ятсот) гривень.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у скоєному визнав повністю, підтвердив обставини скоєння кримінального правопорушення, розкаявся у вчиненому, активно сприяв у розкритті кримінального правопорушення. А також перерахував на потреби ЗСУ благодійну допомогу в сумі 30 000 гривень.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України та призначив покарання, узгоджене сторонами відповідно до угоди про визнання винуватості, – штраф у 110 500 грн.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: