fbpx

Суд на п'ять місяців арештував мешканця Долини за знущання над матір'ю

Суспільство 10:03, 29.10, 2022

Долинський районний суд визнав винним 30-річного мешканця Долини у вчиненні домашнього насильства та призначив йому покарання у вигляді п’яти місяців арешту, інформує пресслужба суду.

Як встановив суд, обвинувачений проживав разом зі своєю матір’ю в квартирі та систематично (з 19.10.2021 по 10.08.2022) вчиняв щодо неї психологічне насильство, яке виражається у словесних образах, погрозах, висловлюваннях нецензурною лайкою в її бік, приниженні.

За такі дії обвинувачений протягом року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї. Однак на шлях виправлення не став і знову 10.08.2022 приблизно о 21.00 год, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, висловлювався до матері нецензурною лайкою, погрожував їй фізичною розправою, при цьому штовхав та наносив удари руками по тулубу, чим спричинив тілесне ушкодження у вигляді синця.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав частково, пояснив, що конфлікти з матір’ю відбуваються через його племінників, які приходять ночувати, але поводять себе невиховано, зокрема, ходять взуті по квартирі. Він з мамою проживає в одній кімнаті вказаної квартири. Вважає, що діти повинні проживати з своєю матір’ю, а його сестрою. Пригадує, що двічі притягувався до адміністративної відповідальності за сварки із рідними, проте штрафи так і не сплатив. Підтвердив, що 10.08.2022 був черговий конфлікт з мамою через племінників. Вважає, що мати оговорює його, оскільки він заважає їй жити. Вину свою визнає лише в тій частині, що робив зауваження своїм племінникам і через це виникали конфлікти з мамою.

Суд, дослідивши зібрані по справі докази, зокрема висновки судово-медичної експертизи, комплексного психологічного дослідження, а також отримавши показання від свідків, потерпілої, дійшов висновку, що вина обвинуваченого у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення – домашнього насильства, відповідальність за яке передбачена ст.1261 КК України, доведена повністю.

Оскільки злочин вчинено в стані алкогольного сп’яніння та в умовах воєнного стану, що суд визнав за обставини, які обтяжують покарання, суд вважав за необхідне призначити покарання обвинуваченому в межах санкції ст. 1261 КК України у вигляді арешту на строк 5 місяців. На думку суду, саме таке покарання буде необхідне і достатнє для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення нових злочинів.

Вирок суду може бути оскаржений до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: