fbpx

Суд виніс вирок калушанину, який побив "свідка Єгови"

Суспільство 12:14, 19.11, 2019

15 листопада Калуський міськрайонний суд виніс вирок чоловіку, який побив “свідків Єгови” їхнім же стендом.

Так, 4 липня 2017 року “свідки Єгови” перебували на вулиці Богдана Хмельницького неподалік магазину «Ваша Оселя», де проповідували вчення Біблії та безоплатно розповсюджували релігійну літературу, інформують «Вікна».

Того ж дня, близько 13.30, обвинувачений, знаючи про приналежність вищевказаних осіб до релігійної громади «Свідки Єгови», підійшов до них та, висловлюючи на адресу останніх образливі слова, схопив дерев’яний стенд, на якому була розміщена релігійна література, і завдав ним удар. Постраждалий отримав ушкодження у вигляді садна та синця на лівій гомілці.

Нападник та постраждалий, як з’ясувалося в судовому засіданні, уклали угоду про примирення, згідно з якою потерпілий відмовляється від заявленого ним у цьому кримінальному провадженні цивільного позову про відшкодування, а обвинувачений зобов’язується публічно, у присутності суду, сторін та інших учасників цього кримінального провадження, вибачитись перед потерпілим, в подальшому утримуватись від вчинення проти потерпілого та інших осіб, що сповідують релігію “Свідків Єгови”, будь-яких умисних дій, направлених на образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. Такі дії обвинуваченого є для потерпілого достатнім покриттям завданої йому шкоди і позбавляють його права на звернення з позовом про відшкодування моральної шкоди до обвинуваченого у майбутньому в порядку цивільного судочинства, йдеться у вироку Калуського міськрайонного суду.

Тож обвинуваченому призначено покарання у вигляді 100 годин громадських робіт. Нападник попросив вибачення у потерпілого.

Провадження за цивільним позовом потерпілого закрили в зв’язку з відмовою позивача від позову.

Також суд вирішив повернути постраждалому речові докази — металевий візок з дерев’яним ящиком та стенд чорного кольору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: