fbpx

Суд зобов’язав Болехівський лісгосп відшкодувати 666 тисяч гривень за незаконну рубку дубів

Суспільство 11:37, 26.10, 2021

Господарський суд Івано-Франківської області зобов’язав ДП «Болехівське лісове господарство» виплатити 666 тис. грн за незаконну вирубку 64 дубів на території заповідного урочища «Спалений дуб».

Екоінспекція виявила незаконні рубки на території лісового фонду Болехівського, Рахинського, Поляницького, Витвицького лісництв. Крім того, виявлено незаконні рубки у природно-заповідному фонді – урочищі місцевого значення “Спалений дуб” Болехівського лісництва.

У червні цього року Державна екологічна інспекція Карпатського округу звернулася з позовом до ДП “Болехівське лісове господарство” про стягнення шкоди, заподіяної лісу та об’єктам природно-заповідного фонду в розмірі 722 556, 59 грн. Доки справа перебувала у суді, лісгосп виплатив 56 500 грн за завдану шкоду. Тому екоінспекція зменшила позовні вимоги до 666 056,59 грн. Предметом спору є незаконна рубка 64 дерев у заповідному урочищі місцевого значення “Спалений дуб”.

Представники лісгоспу переконували суд, що рубка дубів проведена законно, посилаючись на висновок експертів комплексної судово-екологічної та лісогосподарської експертизи Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Однак суд відхилив висновок експертів через те, що “в дослідницькій частині висновку не міститься жодної вказівки на те, що досліджувалось місцезнаходження спірних рубок“.

Суд постановив, що відповідач не виконав обов’язок щодо охорони лісового фонду та об’єктів природно-заповідного фонду, допустив незаконну рубку дерев, внаслідок чого заподіяну шкоду.

За рішенням суду, ДП «Болехівське лісове господарство» має відшкодувати 666 056,59 грн за шкоду, заподіяну лісу та об’єктам природно-заповідного фонду. З них 625 570, 87 грн – у фонд охорони навколишнього природного середовища Болехівської ТГ та  40 485, 72 грн – у фонд охорони навколишнього природного середовища Витвицької ТГ.

Також Болехівське лісове господарство має заплатити 10 тисяч гривень судового збору.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: