Строк служби та ефективність побутової техніки залежать від якості складників. Найважливішими вузлами конструкції сушильної машини є електричний двигун, нагрівальний елемент або охолоджувальний контур. А також плата керування, барабан. Перевірені виробники використовують лише сертифіковані запчастини, стійкі до природного зношування та захищені від механічних пошкоджень. Усі необхідні сертифікати якості є у сушилень LG, Samsung, Gorenje, Bosch, Beko. Вдалий вибір виробника — це вже половина успіху. Інша половина — грамотно підібрані технічні характеристики.
Різновид машини
За типом сушіння та, відповідно, конструкційними особливостями виділяють конденсаційні й з тепловим насосом.
Також існують вентиляційні, але через складність монтажу та вибагливість до умов використання вони переважно призначені для професійного використання у хімчистках та пральнях.
З точки зору ергономіки та економії, сушильна машина з тепловим насосом — найкраще рішення. Вона використовує для сушіння відпрацьоване повітря, тому збалансовано витрачає електроенергію.
Об’єм завантаження
З одного боку, місткий барабан — це перевага, адже всі речі з пралки можна висушити за один цикл. З іншого, — що більший корисний об’єм, то габаритніша сушильна машина.
- Моделі на 5-7 кг призначені для невеликої кількості користувачів та підходять для встановлення у компактних приміщеннях.
- 7-9 кг — оптимальний сімейний об’єм, якого вистачає для догляду за дрібними та за великими тканинними виробами. Зокрема, за домашнім текстилем і верхнім одягом.
- Понад 10 кг — для тих, хто пере часто і багато. Наприклад, для родин з маленькими дітьми та домашніми тваринами.
Спосіб завантаження
У фронтального люка безліч переваг:
- Привабливий зовнішній вигляд. Сушильні з круглим люком спереду створюють ідеальний тандем з такими самими пралками.
- Зручність. Заповнювати барабан можна з положення стоячи та сидячи. Доведеться лише трохи нахилитися.
- Велика панель керування. Усі кнопки та перемикачі підписані або позначені відповідними символами.
- Довговічність дверцят. У разі втрати герметичності можна замінити ущільнювач.
Кількість програм сушіння
Десяти програм достатньо для повсякденного одягу, постільної білизни, рушників, штор.
Для сушіння виробів з делікатних або, навпаки, дуже товстих і жорстких матеріалів можуть знадобитися додаткові режими. 12-16 (разом з основними) — на всі випадки життя.
Серед найкорисніших допоміжних функцій:
- запускання за таймером,
- антизминання,
- визначення залишкової вологості,
- освіження одягу,
- автодіагностика,
- цикл сушіння дитячих речей.
Рівень шуму
Якщо машина стоятиме в окремій кімнаті з дверима та ще й з додатковою звукоізоляцією, можна не боятися високого рівня шуму. 70-75 Дб — цілком нормально для ізольованої зони догляду за одягом і домашнім текстилем.
У ванну кімнату або на кухню краще взяти помірно гучну модель — до 66 Дб (саме такий максимум у сушильні Бош). За обмеженого бюджету варто придивитися до комбінованих моделей: прально-сушильних. Вони коштують дешевше, оскільки виробникові вдається заощадити на матеріалах та електроніці. Замість двох окремих корпусів з власними панелями керування — спільний, з барабаном «2 в 1».
Реклама