fbpx

Світчери. Хто такі? Як стати ним? Робота автоматизатором ПЗ

Суспільство 16:43, 22.10, 2022

Щоб краще зрозуміти, хто такий світчер, згадаємо фільм “Стажер”, де герой Роберта Де Ніро, будучи вже передпенсійного віку, вирішив стрімко поміняти свою роботу. Тобто світчер – це людина, яка має певний досвід та знання з однієї професії, але змінює її на іншу і починає повністю з нуля. Причин такої тотальної зміни багато, проте основна – вигорання на попередній роботі.

Щоб стати світчером – треба йти в IT?

Світчер – це узагальнене поняття, проте частіше його застосовують саме у IT-сфері. Щоб стати світчером, достатньо покинути колишню роботу та перейти у протилежну сферу. Більшість світчерів походять з офісних робітників: бухгалтери, юристи, менеджери тощо – і йдуть у IT.

Нинішня ситуація в Україні сприяє тому, що багато хто стає світчером не за власною ініціативою. Частина біженців залишилась без роботи, а деякі мігранти в інших країнах так і не змогли знайти роботу через брак знань мови. І в цьому випадку можливість нової IT-професії працювати онлайн грає дуже велику роль.

Як стати світчером? Яку професію обрати?

Щоб безболісно перейти працювати до нової сфери, слід попередньо зіставити всі фактори. Потрібно розуміти, що вивчення нової професії не тільки займає багато часу, проте і сил на вивчення нового матеріалу, витримки та самодисципліни. Найпростіший спосіб отримання нових знань – закінчення онлайн-курсів, де стисло буде надана вся необхідна база для оволодіння новою професією.

Для вибору професії оберіть дві-три, які, на вашу думку, підійдуть за оплатою праці, зацікавленістю родом діяльності чи іншими важливими показниками. Порівняйте їх між собою, оберіть ту, де буде більш комфортно працювати значний проміжок часу. Рекомендуємо також розглянути професію автоматизатора ПЗ як новий сучасний напрямок тестування, який вже набрав затребуваності на ринку та продовжує розвиватись і надалі.

Чому саме автоматизація ПЗ?

За прогнозами ця сфера дуже стрімко розвиватиметься у найближчі 5-10 років та повністю замінить сферу тестування. Для світчера вона приваблива тим, що навчання в цій сфері не займає багато часу. В середньому курси тривають три місяці.

Щоб підібрати якісну школу, треба попередньо ознайомитись з програмою курсів, результатами студентів та їхніми кейсами. З небагатьох шкіл, які надають можливість вчитись на автоматизатора, “IT Testing School” – одна з найбільш розповсюджених та якісних. З програмою курсу можна ознайомитись за посиланням https://it-testing-school.com/qa-automation.

Другим фактором для вибору цієї професії вважають високу оплату праці на рівні з розробниками, при тому, що розробник навчається фаху від року та більше. Старт заробітної плати автоматизатора варіюється від $900 до $1100.


Автоматизація – це більш високий ступінь, ніж тестування. Також спеціалісти цього фаху більше ціняться на ринку праці, і вже сьогодні є дефіцит на кваліфікованих працівників. Сьогодні час – на вагу золота, треба його використовувати правильно. Долучайся до курсу www.it-testing-school.com/qa-automation.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: