fbpx

Тарас Прохасько став стипендіатом четвертого етапу Українського ПЕН

Суспільство 19:02, 04.03, 2023
НА ФОТО: Тарас Прохасько, письменник

3 березня журі стипендійної програми Українського ПЕН назвало імена ще 40 авторів, які отримають фінансову підтримку для продовження роботи над своїми творчими проєктами.

На додатковому четвертому етапі програми члени журі розглянули 175 заявок, які надійшли на конкурс. З отриманих заявок було обрано 40 проєктів, що будуть підтримані в рамках програми, йдеться на сайті Українського ПЕН.

Серед переможців – письменник з Івано-Франківська Тарас Прохасько, який отримає стипендію на історичний роман про Карпатську Україну і пригоди англійського репортера Майкла Вінча.

Стипендійна програма Українського ПЕН покликана зберегти сталість і тяглість літературного процесу в Україні й надати авторам можливість продовження роботи над важливими проєктами в умовах війни. Заявниками програми з червня 2022 року до лютого 2023 року стали українські прозаїки, поети, драматурги, есеїсти, перекладачі, літературні критики та журналісти. Розмір стипендії – 30 000 грн.

Журі насамперед оцінювало синопсиси творів, над якими автори планують працювати в рамках стипендійної програми. Під твором маються на увазі роман, повість, збірка оповідань, поезій, п’єс, художніх репортажів, есеїв, серія матеріалів у медіа на літературну тематику (рецензії, інтерв’ю, критичні огляди тощо), переклад художньої літератури з іноземних мов. У рамках програми не розглядаються наукові роботи.

Загалом у рамках програми журі розглянуло 1012 заявок. На попередніх етапах фінансову підтримку отримали 120 українських авторів. Серед них з Прикарпаття: Ірена Карпа, Роман Малиновський, Мірек Боднар, Василь Карп’юк, Олег Криштопа, Богдан Ославський, Іван Андрусяк, Тарас Малий, Степан Процюк, Любомир Стринаглюк та Остап Українець.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: