fbpx

Технологія 5G: що нас очікує

Суспільство 09:16, 15.08, 2019

Після впровадження зв’язку 5G нове дихання отримають технології доповненої і віртуальної реальності. При цьому діючі смартфони не зможуть підтримувати мобільний зв’язок п’ятого покоління.

Технологія 5G, що тестується в безлічі пілотних проєктів по всьому світу, дозволяє з величезною швидкістю і надійністю передавати великі обсяги інформації.

Для чого потрібний новий зв’язок

Коли говорять про 5G, акцентують на високій швидкості передачі даних, і одразу на думку спадає відео. Але воно і зараз на Samsung Note 10 plus по мобільному інтернету є у високій якості. Ключова перевага нової технології – надійний канал зв’язку і мінімальний час відгуку. Приблизно 15-20 відсотків інтернет-трафіку займає службова інформація, сигнали. Як вони влаштовані – задається стандартом зв’язку. Від цього ж залежить швидкість обміну. У 5G службовий трафік в кілька разів швидше, ніж в мережі попереднього покоління. Тобто запит обробляється в чотири-п’ять разів швидше. Це вкрай важливо для керування роботами в режимі реального часу, без затримок.

Технологія 5G: що нас очікує 1

П’яте покоління мобільного зв’язку розраховано на більш високий частотний діапазон радіохвиль – починаючи з 2,5 гігагерца. Це означає можливість передати більше інформації за одиницю часу. Звідси і швидкість до десяти гігабіт на секунду.

Інфраструктура 5G

Діючі смартфони не зможуть використовувати 5G. Їх ключовий модуль – радіомодем з сигнальним процесором – заточений на роботу в іншому діапазоні (3G, 4G використовують частоти нижче 2,5 гігагерца), з іншим базовим протоколом. Модернізувати або замінити їх як окрему деталь не можна. Доведеться купувати новий гаджет.

Але це справа майбутнього. Перш ніж розгортати стільниковий зв’язок нового покоління, для нього потрібно звільнити частоти.

Відповідно до міжнародних угод під 5G передбачається використовувати діапазони 3,4-3,8 гігагерца та 25-28 гігагерц і вище. Але у кожної країни є свій план, що і під які потреби використовувати, і ці діапазони часто чимось вже зайняті. Необхідно провести роботу з їх нормалізації та присвоєння частот, щоб оператори зв’язку почали будувати інфраструктуру під новий стандарт.

Виділення частот – це завжди дуже копітка тривала робота, що вимагає великих витрат. Наприклад, на 3,5-4,2 гігагерцах працюють деякі канали супутникового телебачення, ряд частот відданий для державних, оборонних потреб.

Комерційно вигідніше починати з 2,5-3,8 гігагерца. Причому стільниковим операторам потрібно виділити одразу широку смугу в межах цього діапазону – не менш як 200 мегагерц. Тоді їх вкладення окупляться.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: