fbpx

Від переходу на індивідуалку франківців стримують захмарні розцінки газовиків на заміну мереж, - Гайда

Суспільство 13:32, 22.06, 2021

Для продовження експлуатації котельні на вулиці Індустріальній, 34 в Івано-Франківську потрібно піднімати тариф на теплопостачання у декілька разів.

Про це на оперативній нараді у міськвиконкомі повідомив заступник міського голови Руслан Гайда.

Водночас у мерії усвідомлюють, що франківці не зможуть сплачувати такі тарифи, тому розробляються плани перепідключення абонентів на інші котельні та перехід будинків на індивідуальне опалення.

Станом на сьогодні котельня на Індустріальній, яку раніше обслуговувало ТОВ “Станіславська теплоенергетична компанія”, надає послуги для 157 житлових будинків, 137 бюджетних установ та 127 інших споживачів.

За словами Руслана Гайди, труби, по яких транспортується теплоносій, експлуатуються більше як 44 роки і на сьогодні морально застаріли й зносилися. Лише за минулий сезон на цих мережах сталося більше десятка великих аварій.

«На сьогодні ведуться роботи з мешканцями цього району. Розроблені два напрямки – перепідключення і відключення. 26 будинків уже отримали дозволи на індивідуальне опалення і звернулися на отримання технічних умов в облгаз», – сказав Гайда.

Він зазначив, що багатьох мешканців від переходу на індивідуальне опалення відлякують ціни, які виставляють газовики за заміну зовнішніх мереж газопостачання та стояків. Ціна для одного будинку становить від 200 000 грн до 1 100 000 грн.

Тому паралельно франківські тепловики розробили план поетапного перепідключення абонентів на інші котельні. Зокрема, 19 житлових будинків планують переключити на котельню по вул. Коновальця 132, а 8 будинків – на котельню по вул. Матейки, 34.

Найбільш проблемними зараз залишаються 6 будинків, які цього року обов’язково потрібно відключити від централізованого теплопостачання.

Це будинки по вул. Коновальця, 188, 188А, 136Д, 149Д та вул. С. Бандери 69А та 62, корпус 1. У цих будинках, за словами Гайди, немає фізичної можливості перепідключити і подати тепловий носій з інших напрямків.

«Робота іде, ми дивимося, що можемо перепідключити, де можемо збудувати нову котельню, де можемо поставити модульну котельню. Це, в принципі, залежить від коштів», – сказав Гайда.

Як писав КУРС, у зв’язку із банкрутством компанії СТЕК в Івано-Франківську споживачів – колишніх клієнтів компанії – масово переводять на індивідуальне опалення. Колишнім абонентам СТЕКу міська рада обіцяла допомогу при переході на індивідуальне опалення, втім, коштів у міському бюджеті на неї бракує. Передусім відключають від централізованого опалення вулиці Сорохтея, Коновальця, Бандери.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: