fbpx

Теплові насоси повітря-вода – особливості використання

Суспільство 15:31, 23.06, 2021

Насоси теплової дії – одні з найпоширеніших у світі. Вони використовуються в якості альтернативних джерел видобування енергії, а також обслуговують приватні будинки, де підключення до системи газопостачання для обігріву оселі є складним процесом. Одним з найсучасніших агрегатів цього типу вважається тепловий насос «повітря-вода», який використовує енергію повітря для нагрівання води.

Принцип роботи

Джерелом теплової енергії для повітряного насоса є, власне, повітряний простір. Коефіцієнт корисної дії є таким, що при споживанні 1кВт електроенергії агрегат може виробляти з повітря близько 5 кВт тепла для обігріву води.

Купити тепловий насос повітря-вода можна за посиланням https://bsvenergy.com.ua/ua/povitriani-teplovi-nasosy-povitria-voda.html, вибір можливий з врахуванням різних характеристик.

Принцип дії наступний. За допомогою вентилятора повітря втягується всередину теплообмінника випаровувача насоса. Там є рідкий холодоагент (фреон) з низькою температурою кипіння (5 гр. С). При потраплянні повітря усередину фреон закипає та перетворюється на газ.

Далі газ потрапляє у компресор, де під дією стискання його температура підвищується до 30-70 гр. С, після чого холодоагент в такому стані поступає у теплообмінник конденсатора, де він різко охолоджується, віддаючи тепло системі опалення.

Де використовуються?

Теплові насоси повітря-вода є досить затребуваними, адже однією з переваг такої системи є універсальність. Їх встановлюють для:

  • забезпечення теплою водою приватних будинків, дач, адміністративних будівель та навіть багатоквартирних будинків;
  • функціонування системи опалення сільськогосподарських об’єктів (теплиць, фермерських господарств);
  • підігріву води у басейнах;
  • заміни газових котелень.

Повітряні насоси встановлюються для опалення виробничих приміщень, а також при організації опалення нових будівель (в якості тимчасового або постійного).

Переваги використання

Тепловий насос повітря-вода є найбільш технологічним та економічно вигідним серед усіх різновидів подібного устаткування. Переваги використання цієї системі генерації тепла включають:

  • універсальність та багатозадачність (див. вище);
  • п’ятикратну ефективність перетворення енергії;
  • автономну роботу або в комплекті з котлом;
  • безліч функцій налаштування (врахування погоди, програмування режимів, регулювання температури та ін.).

Ще слід зазначити простоту монтажу та обслуговування, широкий модельний ряд та можливість гнучкого вибору.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: