fbpx

Тепловізійний монокуляр: різновиди та нюанси вибору

Суспільство 18:12, 14.07, 2022

Тепловізійний монокуляр: різновиди та нюанси вибору 1Тепловізійний монокуляр – компактний пристрій, який здатний визначати інфрачервоний спектр різних предметів. Така особливість дає можливість знаходити цілі та вирішувати цілий комплекс інших завдань максимально просто та ефективно.

Від прицілів та біноклів монокуляр відрізняється невеликими розмірами, що робить його використання комфортним та простим. При цьому представлені монокуляри в широкому асортименті, в чому можете переконатися, перейшовши за посиланням: https://control.ua/teplovizory/teplovizijni-monokulyari/. Розглянемо різновиди та тонкощі вибору відповідної моделі.

Різновиди тепловізійних монокулярів

Їх розрізняють не лише за технічними можливостями, а й за основним призначенням. Серед різновидів можна назвати: медичні, військові, промислові, будівельні, мисливські. Зазвичай наукові моделі призначаються для аналітичних робіт. Розглянемо основні види:

  • Наглядові. Здатні створювати спеціальну цифрову шкалу за вимірюваною температурою.
  • Вимірювальні. Визначають температуру об’єктів, що досліджуються, шляхом присвоєння певної температури. Відбувається розподіл температур.
  • Стаціонарні. Застосовуються на різних підприємствах, де здійснюється контроль за дотриманням технологічних процесів. Працюють у широкому діапазоні температур.
  • Переносні. Мають кремнієві мікроболометри, що не охолоджуються. Можуть використовуватись у різних важкодоступних місцях, що робить їх незамінними.

Тепловізійний монокуляр: різновиди та нюанси вибору 2Саме останні належать до монокулярів. Важливо враховувати, що, на відміну від прицілу, їх потрібно використовувати окремо, що значно зручніше, якщо йдеться про класичні завдання. Не мають спеціальних кріплень, що робить їх максимально компактними.

Основні критерії вибору тепловізійного монокуляра

  • Матриця. Розмір матриці визначає, наскільки чіткою буде картинка. Це також визначає рівень чутливості. Варіюється в межах від 160х120 до 640х480.
  • Дальність видимості. Ця характеристика визначатиме максимальну відстань, доступну для спостереження. Потрібно розуміти, що є кілька дальностей: виявлення, розпізнавання та ідентифікації, тому потрібно бути уважним під час вибору.
  • Кут огляду. Що більший діаметр об’єктива, то меншим буде огляд. Необхідно вибирати оптимальну модель, щоб досягти оптимальних показників.
  • Частота кадрів. Ідеальне значення – 60 кадрів за секунду. Моделі з частотою від 9 до 30 кадрів за секунду не можуть гарантувати комфортну експлуатацію.
  • Корпус. Вибирайте моделі з якісним та міцним корпусом, оскільки це дозволить унеможливити пошкодження внутрішніх елементів від вологи, пилу, води та інших зовнішніх факторів.

Тепловізійний монокуляр: різновиди та нюанси вибору 3

Це основні характеристики, на які обов’язково потрібно звертати увагу під час вибору. Також рекомендується звертати увагу на додаткові характеристики, такі як збільшення кратності, час автономної роботи, наявність далекоміра, вибір колірної гами і запис відео.

Враховуючи всі ці критерії, ви можете вибрати відповідний тепловізійний монокуляр, який відповідатиме поставленим цілям. Якщо виникнуть труднощі, звертайтеся за допомогою до професіоналів, які допоможуть зорієнтуватися в асортименті.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: