fbpx

Території довкола Бурштинської ТЕС на забруднення досліджують науковці

Суспільство 12:44, 18.07, 2019

Науковці з Інституту медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України працюють у Галицькому районі - беруть проби повітря, грунту та води у селах довкола Бурштинської ТЕС на дослідження.

Вчора науковці висадилися в Галичі. На брифінгу представники Інституту медицини праці імені Юрія Кундієва НАМН України повідомили, що будуть досліджувати територію навколо Бурштинської ТЕС на наявність забруднення повітря, води та ґрунтів.

Прибули вони на запрошення Галицької районної ради та мешканців району. Люди звернулися до ради з проханням провести дослідження. Рада підтримала звернення і виділила кошти.

Цього ж дня науковці почали відбирати проби для аналізу. Вирушили у село Демешківці, де розташований один із золовідвалів Бурштинської ТЕС, інформує ТРК Карпати.

Київські науковці досліджують територію навколо Бурштинської ТЕС на наявність забруднення повітря

Науковці з Інституту медицини праці імені Ю. І. Кундієва НАМН України приїхали сьогодні в Галич для того, щоб дослідити територію навколо Бурштинської ТЕС на наявність забруднення повітря, води та грунтів. Вже сьогодні вони почали відбирати проби для аналізу.

Опубліковано UA: Карпати Середа, 17 липня 2019 р.

Сьогодні науковці працюють у селі Бовшів, що межує з ТЕС і на території якого розміщений ще один золовідвал, повідомив у мережі і поділився фото місцевий активіст Василь Абрамів. 

Нагадаємо, нещодавно в Галичі влаштували громадські слухання з приводу реконструкції золовідвалів Бурштинської ТЕС – їх планують насипати ще два яруси. Тоді громада Бовшева висловивилася проти цього проєкту. 

ТЕС проводила реконструкцію іншого золовідвалу у селі Демешківці. Під час цих робіт вітер підняв “пилову бурю” – щоби приборкати хвилі, якими два дні пилюжив золовідвал, залучали пожежників районного ДСНС.  

Ситуацію із золовідвалом винесли на екологічну комісію обласної ради. Обласні депутати ухвалили повернутися до проблеми після вибрів 21 липня. 

Тим часом за підтримки одного з кандидатів до ВРУ в 5 селах, що наближені до Бурштинської ТЕС, спеціалісти з Франківська встановили станції громадського моніторингу повітря.  

Проби на дослідження науковці відберуть у 24 точках.  В Галицькому районі вони працюють упродовж трьох днів. 

Результати будуть відомі через три місяці, повідомила старший науковий співробітник інституту Ірина Андрусишина. 

Коштуватимуть бюджету району дослідження 320 тис. грн. Як повідомив голова Галицької районної ради Павло Андрусяк, надалі планують в райні проводити щорічний екологічний моніторинг.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: