fbpx

Тонкі поліетиленові пакети заборонили остаточно. Штраф – 8,5 тис. грн

Суспільство 13:50, 08.01, 2023

1 січня 2023 року у повному обсязі набрав чинності закон України, що забороняє розповсюджувати поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм – це тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані «маєчки» та інші маленькі). Ці пакети тепер заборонені навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса навіть за гроші, повідомляє Zahid.net.

Тонкі і надтонкі поліетиленові пакети мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг. Їх мають замінити біорозкладні пакети, що відповідають європейським стандартам та мають спеціальне маркування і які можна викидати із органічними відходами у спеціальні контейнери для органіки.

Штраф за порушення законодавства становить від 8,5 тис. грн, якщо це перший випадок. Якщо розповсюджувач порушує закон повторно, то штраф становитиме вже від 17 тис. грн. Контролювати дотримання законодавства має Держпродспоживслужба.

Дозволеними залишаються товсті поліетиленові пакети – ті, що зазвичай можна знайти в прикасових зонах супермаркетів, та аналогічні за товщиною. Їх продаватимуть за гроші.

Нагадаємо, у грудні 2021 року тонкі пластикові пакети у супермаркетах стали платними, поступово їх мали замінити на паперові та крохмалеві, а з 1 січня 2023 року відповідний закон набув чинності повністю.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: