fbpx

Три аспірантки кафедри біохімії і біотехнології ПНУ стажувалися у Німеччині

Суспільство 15:45, 14.12, 2022

Аспірантки кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету Мирослава Ватащук, Вікторія Гурза та Надія Стефанишин пройшли практичний тренінг на кафедрі нейрофізіології Iнституту фізіології університету міста Тюбінген у Німеччині.

Під час тренінгу, який тривав з листопада по грудень, аспірантки під керівництвом старших колег, зокрема професорки Ольги Гаращук, директорки інституту фізіології університету міста Тюбінген, професорів кафедри біохімії та біотехнології ПНУ ім. Василя Стефаника Володимира Лущака та Марії Байляк, виконали частину експериментальної роботи на тему старіння. А саме: визначили показники оксидативного стресу і енергетичного обміну у тканинних зразках (печінці, мозку, нирках) мишей молодої та старшої вікової груп, які утримувались на дієті з необмеженим доступом до їжі, а також у групі мишей, які утримувались на дієті з обмеженою калорійністю.

Три аспірантки кафедри біохімії і біотехнології ПНУ стажувалися у Німеччині 1

Завдяки роботі в іноземній команді аспірантки не лише удосконалили свої вміння, а й покращили рівень англійської мови. Також Мирослава, Вікторія і Надія відвідували наукові семінари, де не лише змогли дізнатись про цікаві експериментальні роботи співробітників кафедри нейрофізіології Інституту фізіології, а й самі мали нагоду доповісти і подискутувати про отримані результати виконаного ними дослідження. На додаток, методики, які були опрацьовані під час дослідження, будуть використані в дисертаційних дослідженнях аспіранток.

Протягом перебування в Німеччині аспірантки разом з іншими співробітниками Інституту фізіології Тюбінгенського університету відвідали мітинг на підтримку України, який був організований українською діаспорою, долучились до ініціативи команди волонтерів, вихідців з України.

Три аспірантки кафедри біохімії і біотехнології ПНУ стажувалися у Німеччині 2

Довідково. Проєкт «Blended Kurs «Integrative Biowissenschaften» був розроблений для підтримки українських студентів-біологів у період війни з росією. Проєкт був ініційований директоркою Iнституту фізіології університету м. Тюбінген (Німеччина) професоркою Ольгою Гаращук (керівник проєкту) за співучасті професора кафедри біохімії та біотехнології Володимира Лущака. Проєктом передбачено проведення командою науковців України та Німеччини двох інтенсивних онлайн-курсів – Інтегрований курс ”Науки про життя” та “Біоінформатика” для українських студентів.

Ці курси дозволять студентам з територій, які сильно постраждали від війни, як надолужити втрачені знання через перерване навчання, так і набути нових знань з відповідних дисциплін.

Проєкт був фінансово підтриманий Німецькою Службою академічних обмінів (DAAD) у рамках програми «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis» (Ukraine digital – Studienerfolg in Krisenzeiten sichern» – «Україна цифрова – забезпечення успішності навчання в умовах кризи»). Тривалість проєкту: вересень – грудень 2022 року. Учасники – студенти-біологи та аспіранти з університетів-партнерів проєкту. Участь безкоштовна, більшість учасників отримали стипендії.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: