fbpx

Три студентки ІФНМУ перемогли у Міжнародному мовно-літературному конкурсі

Суспільство 12:57, 30.08, 2022

У зв’язку із повномасштабним вторгненням росії Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка оголосив цьогорічні результати не весною, а влітку. Чимало конкурсантів брали участь у ньому онлайн та з-за кордону. Є такі й серед студентів ІФНМУ. Усього університет має цьогоріч одразу трьох переможниць, інформує пресслужба університету.

Першокурсниця медфакультету Уляна Павлучинська шість років поспіль була учасницею конкурсу, тричі посідала перші місця, а цього року стала переможницею вперше як студентка Івано-Франківського національного медичного університету. Уляна розповідає, що своїй любові до рідної мови вона завдячує вчителям Першої місцевої Гімназії Наталії Сидорак і Марії Грицишин, а участь у конкурсі щоразу брала для того, аби поглибити свої знання з української мови та літератури. Дівчина знає і любить творчість Кобзаря. Каже, у Шевченка багато меседжів до українського суспільства, є й рядки до колаборантів («за шмат гнилої ковбаси…»). Студентка-медик радить українцям читати поему «Сон», в якій поет сатирично викриває безгуздість імперії.

Друге місце в конкурсі належить Галині Шиндак, яка працює лаборанткою кафедри мовознавства ІФНМУ, а паралельно опановує фах філолога в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника. За словами дівчини, конкурс традиційно об’єднує не стільки азартом перемоги, скільки духом українськості, у якому – вічні істини Шевченкового Слова. «Цей конкурс – завжди про животворність, актуальність Шевченка, оскільки концепти матері, України, рідного краю, імперських загарбників-перевертнів глибоко закорінені у свідомоті усіх поколінь українців – минулих, теперішніх і прийдешніх», – говорить Галина Шиндак.

Ще одна студентка-медик, яка брала участь у шкільних та районних етапах конкурсу від Обертинського ліцею, а цьогоріч уже посіла третє місце у статусі студентки медуніверситету, – Наталія Стасюк. Дівчина радить в цей непростий час боротьби за незалежність, яка, на жаль, триває століттями, читати послання Шевченка “І мертвим, і живим, і ненарожденним” – вірш, звернений до українців як настанова. «У рядках цього твору Шевченко вказує на помилки українського суспільства, які актуальні й нині, – говорить Наталія. – Маємо вчитися і виправляти їх. Аби перемогти».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: