fbpx

Три типи підлогового покриття, які можна викласти ялинкою

Суспільство 18:56, 19.10, 2021

Монтаж ялинкою зустрічається у сучасних оселях доволі часто, проте викладають таким чином не лише паркет. 

Спільно з експертами мережі магазинів 1 FLOOR ми розглянемо ще два типи дощок для підлоги, з яких можна викласти впізнаваний візерунок “Ялинка”. Про особливості сучасних підлогових покриттів та їхні експлуатаційні властивості піде мова у статті.

Ламінат

Можливо, ви здивуєтесь, проте ламінат монтують не лише зі зсувом на половину чи третину. Популярні способи укладки – діагональний та, звісно, ялинкою. Щоб зробити в оселі ялинковий декор “під паркет”, потрібно купити ламінат з фаскою 4V німецького бренду Parador (або інших). В ньому замкові кріплення є не лише на довгих сторонах ламелі, але й на її торцях. 

Крім того, під час вибору планок враховують наступні технічні характеристики:

  • клас міцності; 
  • товщину – 6-14 мм;
  • вологостійкість.

Ламінатне покриття екологічне, зносостійке, міцне і – головне – бюджетне. Для створення декоративного шару у ламінаті використовують папір з надрукованим малюнком, що імітує різні текстури. 

Крім деревних прожилок, це може бути імітація бетону, каменю, плитки чи абстрактний візерунок. Є можливість придбати покриття з декором під різні сорти та відтінки дерева та облаштувати затишний інтер’єр у квартирі.

Паркет

Три типи підлогового покриття, які можна викласти ялинкою 1

Саме паркет почали монтувати так, аби візуально дощатий малюнок нагадував ялинку. Раніше окремі дощечки були тільки невеликого розміру, зараз же паркетна дошка буває 120, 140 та 160 мм завширшки та до 1600 мм завдовжки. Так, готова підлога має великий малюнок з меншою кількістю швів. 

Паркет – найпопулярніше небюджетне покриття. Водночас цілком натуральне й складається з трьох шарів:

  • основа зі шпону хвойного дерева;
  • внутрішній шар для жорсткості з натуральних планок хвойного дерева чи берези;
  • декоративний шпон з різних порід.

Наприклад, у каталозі 1 FLOOR представлений паркет з вишні, американського та звичайного горіха, дуба, ясена, гевеї, клена. Його виробляють відомі бренди: Tarkett, Karelia, Barlinek, Ter Hurne, Royal Parquet.

Вимощена ялинкою паркетна підлога має багато переваг, а саме:

  • висока декоративність;
  • екологічність;
  • гарна звукоізоляція;
  • тривалий термін експлуатації.

Інженерна дошка

Це покриття дуже схоже на згаданий у попередньому розділі паркет. Проте є трохи міцнішим, бо один із шарів інженерної планки має ребра жорсткості, і тому підлога служить до 40 років. 

Інженерні ламелі на 100% натуральні. Під час їхнього виробництва використовують лише шпон цінних сортів дерева та березову фанеру. За ціною інженерні дощечки набагато дешевші за цільний масив деревини, проте ззовні майже не відрізняються.

Такі дошки також монтують ялинковим методом. Утворюється міцне підлогове полотно, що витримує перепади температур й може бути використане у приміщеннях з великою прохідністю.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: