fbpx

Тривожні розлади під час війни

Стиль життя 13:28, 08.02, 2023

Війна в Україні внесла свої корективи в усі аспекти життя населення. Ми швидко навчилися жити по-іншому та інакше дивитися на світ довкола нас. Але для психіки будь-якої людини це значне випробування. Не кожен може впоратися самостійно із психічним навантаженням, яке з’явилося в одну мить, тому нерідко виникають тривожні розлади. 

Тривожні розлади під час війни 1

Що таке тривожний розлад?

Для того щоб зрозуміти, як лікувати тривожні розлади, спочатку треба розібратися, що містить у собі це поняття. Насамперед треба розуміти, що тривожний розлад — це психічне захворювання, для якого характерне відчуття страху, невпевненості чи розгубленості. Якщо нічого не робити з цим станом і ніяк не позбавлятися його, то є великий ризик переростання у порушення психіки, коли без медикаментозного втручання не обійтися.

До основних психічних ознак тривожного розладу належать:

  • розлади сну;
  • швидка втомлюваність;
  • відчуття раптової тривоги чи занепокоєння без приводу;
  • відсутність концентрації уваги;
  • панічний страх.

Кожна з цих ознак може суттєво порушити якість життя. Особливо це стосується панічних атак, які виникають раптово на фоні загального благополуччя і спокою. Така паніка може тривати до 30 хвилин, але після її закінчення людина починає жити, чекаючи на наступний напад, чим провокує подальший розвиток тривожності. Так формується “замкнуте коло”. Саме тому дуже важливо знати, як побороти тривожний розлад та спокійно реагувати на будь-яку ситуацію.  

Швидка допомога при відчутті тривоги

Ви маєте розуміти, що передусім вам потрібно заспокоїтися. Це можливо зробити і без вживання сумнівних пігулок заспокійливої дії, які у своїй більшості мають лише снодійний ефект. Вам на допомогу можуть прийти лікувальна фізкультура чи різні релаксаційні методики. Плавні рухи спеціальних вправ під спокійну мелодію допоможуть нормалізувати дихання та позбутися відчуття страху.

Також зверніть увагу на різновиди психотерапії. Вона може виконуватись як індивідуально, так і по групах. Найпопулярнішими вважають арт та гештальт-терапію. Вони мають як миттєвий, так і гарний накопичувальний ефекти, а отже, постійні заняття допоможуть віднайти рівновагу вашого психічного стану та позбутися тривожного розладу. 

З виникненням тривожного стану в жодному разі не залишайте без уваги цей розлад, тому що такою поведінкою ви лише посилите його негативний вплив на організм.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: