fbpx

Типи пневматичних гайковертів та рекомендації щодо правильного їх використання

Суспільство 12:46, 21.01, 2022

Пневматичний гайковерт — це інструмент, призначений для загвинчування та відгвинчування будь-якого типу кріплення. Для роботи цього пристрою використовується стиснене повітря. Потужності інструмента вистачає, щоб легко впоратися навіть з щільно затягнутими та заржавілими гайками та гвинтами. Пневмогайковерт дозволяє за лічені хвилини замінити колесо та полегшує роботу механіків на СТО.

Типи гайковертів

Пневматичні гайковерти бувають безударними та ударними. Безударні моделі впливають на різьбові з’єднання виключно за рахунок обертальної дії приводного вала, що створюється ротором інструмента. Як правило, такі моделі мають невисокий крутний момент, тому використовуються для роботи з різьбовими з’єднаннями невеликих розмірів. З прикипілими болтами такі моделі впораються гірше, ніж ударні. Безударні гайковерти не рекомендується використовувати для початкового зриву або фінальної затяжки різьбових з’єднань. 

Ударні моделі впливають на кріплення за рахунок обертальної дії приводного вала та імпульсів ударного механізму. Ці інструменти дозволяють легко відкручувати навіть заржавілі з’єднання. Від потужності пневмогайковерта залежить, якого розміру гайки та болти можна за допомогою нього відкручувати та закручувати.

Типи пневматичних гайковертів та рекомендації щодо правильного їх використання 1

Рекомендації щодо експлуатації

Для того щоб інструмент прослужив якомога довше, необхідно дотримуватися наступних правил:

  • використовувати компресорне обладнання з показниками продуктивності та робочого тиску, які трохи перевищують відповідні характеристики пневмогайковерта;
  • використовувати вологовіддільник для того, щоб волога від повітряної системи не потрапляла до робочих елементів пневмогайковерта;
  • регулярно проводити продування стисненим повітрям всіх порожнин інструмента для видалення пилу;
  • використовувати для змащування пневмогайковерта 1-2 краплі масла, бо його надлишок може призвести до перебоїв у роботі інструмента;
  • своєчасно видаляти конденсат із пневмолінії та ресивера.

Виконання цих рекомендацій дозволяє підвищити якість та ефективність роботи інструмента, виключити виникнення перебоїв у роботі та передчасних поломок основних вузлів гайковерта, а також продовжити термін експлуатації цього пневмообладнання.

Пневмогайковерт — потужний інструмент, який використовується для технічного обслуговування двигунів, кузовних, шиномонтажних та інших робіт. Щоб він прослужив довго, треба дотримуватися правил експлуатації.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: