fbpx

У Британії видали антологію українських авторів про війну. Серед них - Андруховичі й Прохасько

Культура 10:47, 30.08, 2023

Британське видавництво Penguin Books презентувало антологію Ukraine 22: Ukrainian Writers Respond to War («Україна 22: відповідь українських письменників війні»).

У Британії видали антологію українських авторів про війну. Серед них - Андруховичі й Прохасько 1

Вибрані твори передають реалії життя в Україні впродовж першого року повномасштабного вторгнення, пише Читомо. 

До збірки увійшли 22 есеї, написані дев’ятьма українськими авторами та вперше перекладені англійською мовою. Серед авторів – прикарпатські письменники Юрій Андрухович, Софія Андрухович та Тарас Прохасько.

Як зазначає видавництво в описі книжки, автори в своїх творах намагаються усвідомити жахи війни, документують повсякденне життя, розмірковують про роль культури в умовах сьогодення, засуджують російський імперіалізм і переглядають своє ставлення до світу, особливо до Європи та її ідеалів.

«Від розповідей про те, як росія намагається виправдати війну, до зворушливих описів ночей, які провели, ховаючись у коридорах, та чуттєвих митей з чоловіком-військовим під час його єдиного вихідного до описів моторошної погоди напередодні вторгнення, яка намагалася попередити Україну про загрозу. Ці есеї розкривають життя в Україні під час війни, як ніколи раніше», — йдеться в анотації.

КУРС писав, що нову збірку есеїстики Тараса Прохаська презентують на літературному фесті в Чернівцях

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: