fbpx

У Букачівцях створять перший в Україні ковбасний кластер

Суспільство 15:40, 06.07, 2020
НА ФОТО: Букачівські смаколики

У Букачівській ОТГ працює 5 великих цехів, які переробляють м’ясо: «Букачівські ковбаси», «Букачівські на дровах», «Вишнівські ковбаси», «Чернівські ковбаси» та «Колос». Також є десяток дрібних виробників. Ковбасні виробники мають свої запатентовані авторські рецепти. За словами проєктного менеджера Букачівської ОТГ Тамари Гаргат, громада претендує стати найбільшим центром виробництва ковбаси в Україні.

Ковбасний бізнес в Букачівцях, як відомо, має давню історію. Старожили стверджують, що тут з давніх-давен працювали невеличкі ковбасні мануфактури, де виготовляли м’ясні вироби. Тепер цехи виробляють 2 − 3 тонни м’ясних продуктів на добу, пише Галичина. Також в Букачівській ОТГ є найбільший в західному регіоні забійний цех, тут вирощують рогату худобу елітних порід.

У громади виникла ідея створення м’ясо-ковбасного кластеру, яка полягає в згуртуванні всіх виробників ковбасних виробів.

«Ковбасний бізнес у Букачівцях має свою багату історію. Він, звісно, не виник просто так сьогодні. Тут упродовж століть був ковбасний рух. Нині виробники м’ясної продукції сплачують податки, які стали важливою складовою власних надходжень Букачівської ОТГ. М’ясопереробна галузь посідає друге місце в нашій громаді, поступаючись наразі аграрній. У нас на належному рівні працює чимало фермерів, які вирощують зернові і технічні культури. Тому м’ясопереробна і фермерська галузі є фундаментом формування бюджету Букачівської ОТГ», – розповіла Тамара Гаргат.

У Букачівцях створять перший в Україні ковбасний кластер 1
Тамара Гаргат: “Громада претендує стати найбільшим центром виробництва ковбаси в Україні”

За її словами, створення кластеру – це для бізнесу і громади шанс та нові можливості. Зокрема вигоду для підприємців фахівчиня бачить у збільшенні прибутків, оборотів, нових клієнтах, цікавих проєктах тощо. А для громади це передовсім просування регіону, підвищення податкових надходжень, промоція виробників м’ясних виробів.

Тамара Гаргат звернула увагу, що в Україні немає кластерів гастрономічного напрямку, натомість є кластери ІТ-характеру та зелений туризм в сукупності з виготовленою своєю продукцією.

А ще у Букачівській ОТГ планують започаткувати гастротури та фестиваль «Ковбаса-фест», ідея якого виникла завдяки Українському культурному фонду під час семінару торік, коли учасникам дали завдання написати проєкт. За 3 місяці було сформовано концепцію та розписано ідею на папері. Тамара Гаргат звернула увагу, що особливістю триденного фесту стане поєднання гастрономічної та музичної складових. Особливістю свята має стати виготовлення найдовшої мисливської ковбаски та квест «Знайди ковбасний скарб». Такий фестиваль планували провести цьогоріч, проте у зв’язку із пандемією COVID-19 його перенесено на післякарантинний період.

Загалом м’ясо-ковбасний кластер, каже Тамара Гаргат, це також велика атракція, оскільки туристи, які відвідуватимуть громаду, отримають можливість побувати на виробництві, взяти участь у майстер-класах з виготовлення ковбаси і навіть власноруч її приготувати. А найважливіше – переконатися, що ця продукція зі справжнього м’яса і відповідає високим стандартам. Саме створення кластеру дасть шанс виробникам м’ясних делікатесів розширити ринок збуту. Адже наразі м’ясні вироби з Букачівців можна купити лише у кількох областях України.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: