fbpx

У центрі Франківська влаштували профілактичну акцію #ДійПротиНасильства

Суспільство 12:48, 12.12, 2019

Як діяти у випадках домашнього насильства? Куди звертатися за допомогою жертвам? Яка відповідальність передбачена за це кривдникам? На ці та інші питання прямо у середмісті Івано-Франківська відповідали представники поліції, влади та громадських організацій.

Профілактичну акцію влаштували в рамках всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Організатори запевняють, правоохоронні органи та соцслужби готові ефективно реагувати на прояви домашнього насильства. Однак у суспільстві досі прийнято про це мовчати, йдеться в сюжеті ТРК “Вежа”.

Від початку року на лінію “102” надійшло понад три сотні звернень. Здебільшого – від жінок. Та близько двох десятків з них – від чоловіків. І це, наголошують соцпрацівники, ще раз демонструє, жертвою насильства може стати будь-хто. Незалежно від статі.

У грудні 2017-го в Україні прийняли нове законодавство, що значно розширило інструменти впливу на людей, які вчиняють домашнє насильство. Мова про адміністративну і віднедавна кримінальну відповідальність. Крім того, в Івано-Франківську від початку осені діє спеціалізована мобільна поліцейська група, що реагує виключно на виклики про домашнє насильство.

На цей час здійснено 468 виїздів, близько 250 викликів мобільної групи підтвердилися. Наразі правоохоронці зареєстрували пів сотні кримінальних проваджень за ст. 126-1 Кримінального кодексу України.

Організатори соціальної акції наголошують, що постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатні консультації та правову допомогу, при потребі – адвокатське представництво у суді.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: