fbpx

У Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки кожен відвідувач зможе стати бокорашем

Суспільство 21:18, 14.10, 2021

Центр спадщини Вигодської вузькоколійки завершує роботу над унікальною секцією власної інтерактивної експозиції. Ідея нового стенду – «Бокораш» – виникла давно, а втілилась у 2021 році завдяки підтримці Українським культурним фондом та Державним агентством розвитку туризму України проєкту «Бокораш. Відродження забутої історії лісосплаву», що реалізовується в рамках програми «Культура. Туризм. Регіони».

Новий стенд презентує захопливе життя бокорашів – тих, хто сплавляли ліс Карпатськими ріками з XVII до XX століть.

Зважаючи на значні ризики, навіть загрози життю, пов’язані з цією діяльністю, бокорашем міг стати тільки безстрашний, схильний до ризику та пригод горянин. Адже хоч яким би сильним ти був, якщо боїшся, не станеш на пліт, не візьмеш у руки кермо й не переправиш дерево ріками, де вода мчить зі швидкістю 50 км на годину.

Концепція стенду дозволяє перетворити всіх охочих, незалежно від віку та статі, на вправних керманичів-бокорашів хоча б на 15 хвилин.

Сьогодні у Центрі вже встановлено рухомий дерев’яний макет плота та спеціальні засоби візуалізації, пошито традиційний одяг бокораша.

Невдовзі стенд буде доповнено вертикальною частиною, завдяки якій можна буде легко вивчити будову плота (бокора), дізнатися особливості праці бокорашів та попутно освоїти назви їх професійної термінології на говірці горян українських Карпат.

Команда проєкту переконана, що новостворена секція через відродження місцевої промислової спадщини допоможе підвищити рівень обізнаності населення та забезпечить відвідувачів новими враженнями і досвідом.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: