fbpx

У Держстатистиці підрахували, скільки заробили прикарпатці у серпні

Суспільство 17:52, 02.10, 2019

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у серпні 2019 року становив 8890 грн, що майже у 2,1 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (4173 грн). 

Найвищий рівень заробітної плати в області у серпні спостерігався в сільському господарстві, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, в сфері державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів. У цих сферах заробітки працівників перевищили середній показник по області на 43,9% – у 2,2 рази. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у сфері надання інших видів послуг, у поштовій та кур’єрській діяльності (не перевищували 57,1% середнього показника по області), повідомляє Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Заробітна плата у серпні проти липня зменшилась на 6,4%, а відносно серпня 2018 року збільшилась на 14,1%. 

Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області станом на 1 вересня становила 36,3 млн грн, що складає 2,2% фонду оплати праці, нарахованого за серпень 2019 р., та 1,3% суми заборгованості по державі. Упродовж серпня сума заборгованості збільшилась на 3,9%. 

Станом на 1 вересня у сфері охорони здоров’я заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів становила 1,5 млн грн.

У структурі загальної суми заборгованості 38,7% припадає на економічно активні підприємства, 61,3% – на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. 

Основна сума боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (56,9% від загальної суми) та сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (33,3%).

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: