Івано-франківські поліцейські отримали 727 звернень про вчинення домашнього насильства за сім місяців 2022 року.
Про це повідомив старший інспектор управління превентивної діяльності Нацполіції в Івано-Франківській області Андрій Бойчук, пише Суспільне.
З його слів, в Івано-Франківській громаді на такі виклики виїжджає мобільна група з реагування на факти вчинення домашнього насильства.
“За добу в середньому ця група виїжджає на 6-7 викликів. За сім місяців 2021 року працівники групи отримали 1139 звернень. А за відповідний період цього року на 400 викликів менше. Факти насильства підтвердилися у 272 випадках. Також поліцейські склали 270 адміністративних протоколів і винесли 146 термінових заборонних приписів”, — каже Андрій Бойчук.
За його словами, жертвами домашнього насильства найчастіше стають жінки. Зокрема, цього року постраждало 237 жінок, 31 чоловік та 62 дитини.
Поліцейська мобільна група, за словами Андрія Бойчука, співпрацює із двома бригадами соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства, які запрацювали в Івано-Франківську наприкінці квітня. У цих бригадах працюють соціальні працівники та психологи. Вони почали роботу завдяки фінансовій підтримці фонду народонаселення ООН, а також за посередництва благодійного фонду “Батерфляй”.
“Поліцейські негайно повідомляють працівників цих бригад про підтверджені факти вчинення домашнього насильства. Після цього спільно із бригадами виїжджають за адресою і проводять профілактичну роботу. Психологи та соцпрацівники працюють із постраждалими і надають їм допомогу і підтримку”, — говорить офіцер поліції.
Також Андрій Бойчук розповідає, що бувають ситуації, коли жертву потрібно терміново забрати від кривдника. Тоді поліцейські можуть скерувати її до спеціалізованого притулку. Цього року туди доправили чотирьох жінок із трьома дітьми.
Поліцейський каже: “Минулого року також діяла кризова кімната при громадській організації “ДОМ 48.24″, яка приймала постраждалих цілодобово терміном до десяти днів. Сьогодні до денного кризового центру цієї громадської організації жінки звертаються уже самостійно. А працівники організації радять жертвам насильства звернутися до поліції та написати заяву на кривдника”.
Андрій Бойчук радить не замовчувати факти насильства, не терпіти знущань і не чекати, що усе минеться. Жертвам насильства потрібно звертатися на лінію 102 або до будь-кого із поліцейських.