fbpx

У франківській книгарні розповсюджували антиукраїнські видання

Суспільство 14:08, 06.04, 2023

Держкомтелерадіо під час моніторингу сфери книгорозповсюдження виявив книжковий магазин в Івано-Франківську, через який розповсюджувалася видавнича продукція, що становить загрозу національній безпеці України.

Зокрема, власники книгарні торгували книжками, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Також магазин розповсюджував видання, автори яких внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, інформує пресслужба Держкомтелерадіо.

За зверненням Держкомтелерадіо слідчі Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківської області розпочали досудове розслідування фактів порушення чинного законодавства. Слідчі встановили особу, яка торгувала антиукраїнськими виданнями, та факт розповсюдження пропагандистського антиукраїнського видання.

Факти розповсюдження антиукраїнської книжкової продукції країни-агресора можуть містити ознаки злочинів, передбачених ст. 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), ст. 300 (Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію) та ст. 436 (Пропаганда війни) Кримінального кодексу України.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: