fbpx

У франківському монастирі відкрили прихисток для дітей, яких тимчасово вилучили у батьків

Суспільство 10:10, 31.10, 2023

Прихисток для дітей, яких тимчасово вилучили у батьків, відкрили у Івано-Франківську. При монастирі сестер Василіянок запрацював центр “Світлиця святої Мокрини”, інформує пресслужба мерії.

«На даний час є питання влаштування дітей у такий центр до періоду, коли ми повернемо дитину в біологічну сім’ю, чи до періоду встановлення судом рішення про позбавлення чи до надання статусу дітей-сиріт. Ми впевнені, що їм тут буде добре, в любові, в теплі. І вони будуть мати такий період підготовки до своєї сім’ї», – розповідає начальниця Служби у справах дітей Ірина Рохман.

Цілодобово із дітками у центрі перебуватимуть сестри-монахині. Світлицю Святої Мокрини вони вже називають дитячим містечком, адже тут є все необхідне для дозвілля та навчання діток. 

«Для соціально-реабілітаційного центру сестри відвели два поверхи. Це частина монастиря сестер Василіянок. І на цьому поверсі є спальні для дітей, ігрова кімната, навчальна кімната, окрема кухня і канцелярія, і, звичайно, кімната сестер, які будуть ними опікуватися», – розповідає детальніше про центр сестра чину Святого Василія, кураторка Світлиці Святої Мокрини сестра Вероніка.

Це вже не перший центр для дітей, створений спільно з Українською Греко-Католицькою церквою. Світлиця Святої Мокрини співпрацюватиме безпосередньо зі Службою у справах дітей Івано-Франківського міськвиконкому.

«Сьогодні є ряд центрів: це і будинок Милосердя, це наш центр, який працює на Набережній, але відкриття ще одного такого центру також є дуже важливим. УГКЦ в черговий раз робить соціальний проєкт, а місто активно підтримує», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

У центрі при монастирі вже живуть двоє дошкільнят, яких тимчасово вилучили із родин.

Найближчим часом у Світлиці Святої Мокрини житимуть 8 діток, родини яких опинилися у тяжких життєвих обставинах. У містечку немає обмежень за віком. Сестри мають багаторічних досвід виховання діток. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: