fbpx

У Франківську 13-річній дівчинці провели складну урологічну операцію

Суспільство 11:16, 23.02, 2021
НА ФОТО: Володимир Гінчицький в операційній

Нещодавно в хірургічному відділенні Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні бригада дитячих урологів – Богдан Зіняк, Юрій Доценко – на чолі з завідувачем кафедри дитячої хірургії ІФНМУ професором Олександром Фофановим успішно провели складну високотехнологічну реконструктивну операцію.

У Франківську 13-річній дівчинці провели складну урологічну операцію 1
Команда хірургів

Операцію виконали 13-річній дівчинці, мешканці Івано-Франківської області. Клінічний випадок ускладнювали вроджені вади центральної нервової системи – спинномозкова грижа, оперована після народження, парез нижніх кінцівок.

Патологія сечової системи призвела до хронічного вторинного пієлонефриту, міхурово-сечовідного рефлюксу – повернення сечі до нирок, а також парадоксальної ішурії – повне нетримання сечі з постійним її витіканням. Ці зміни призводили до утруднення догляду за дитиною і навіть до загрози втрати функції нирок.

Метою операції було створення штучного сечовипускного каналу, який дозволив би проводити повноцінне спорожнення сечового міхура шляхом самостійної катетеризації міхура. Крім того, потрібно було забезпечити утримання сечі шляхом створення клапана у сечовому міхурі і закриття шийки сечового міхура. Це дозволило б не тільки зберегти функцію нирок, але й покращити якість життя дитини та комфорт (у тому числі «сухість») для дитини і батьків, які доглядають за нею, інформує пресслужба ІФНМУ.

Операція полягала у створенні штучного сечовипускного каналу з апендикса хворої на судинній ніжці з антирефлюксним клапаном у сечовому міхурі.

У зв’язку з анатомічними особливостями (дуже короткий апендикс – до 5 см) також було викроєно клапоть зі стінки сліпої кишки. З нього сформували трубку для видовження апендикса. Створений канал вивели на дно пупка. Це не тільки зручно для самостійної катетеризації, але й має добрий косметичний ефект, бо є непомітним. Одночасно була проведена також операція ушивання шийки сечового міхура. Все це дало змогу хворій утримувати сечу та зберегти нирки від подальшого ушкодження.

Зараз дитина почуває себе добре, сечу утримує. Наразі катетеризацію здійснюють батьки, але в подальшому це буде робити сама дитина. Мета хірургічного лікування повністю досягнута, зазначили спеціалісти.

“За останні чотири роки в клініці дитячої хірургії ОДКЛ проведено чотири подібні операції, усі з добрими функціональними результатами. Оскільки патологія у дітей відрізнялася, вони виконані у різних модифікаціях. У трьох дітей, крім апендиковезикостомії, проведено створення штучного сечового міхура з тонкої кишки дитини. Звісно, що такі операції складні технологічно. Раніше вони виконувалися лише за кордоном або спеціалістами із зарубіжних клінік, яких запрошували до нашої держави. Зараз можливість виконання цих операцій є у нас”, – коментує завідувач кафедри дитячої хірургії, професор Олександр Фофанов.

Переважна більшість батьків непоінформовані про те, що зараз у Франківську можна зробити операції, які істотно підвищать якість життя їхніх дітей, забезпечать «сухість» дитини, дозволять забути про підгузники, зазначив Олександр Фофанов.

Хірург повідомив, що в планах є впровадження також операцій, які забезпечать контрольоване відходження калу у дітей з повним нетриманням калу, у паралізованих дітей та хворих з іншою патологією.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: