fbpx

У Франківську 320 людей отримають допомогу від центру зайнятості на відкриття власної справи

Суспільство 20:55, 13.03, 2020

Цього року Івано-Франківський обласний центр зайнятості планує надати одноразову допомогу на відкриття власної справи 320 особам.

Про це сьогодні розказав директор установи Василь Цимбалюк. За його словами, таку допомогу минулоріч отримали 64 людини, йдеться в сюжеті “Суспільне.Карпати“.

Людмила Рибак у вересні 19-го року відкрила зоомагазин. Каже, що з дитинства про нього мріяла, хоч довгий час працювала в іншій сфері. Її чоловік – ветеринар. Тож навесні минулого року жінка стала на облік у центрі зайнятості й пройшла курси з основ малого підприємництва підприємницької діяльності.

“Створити, наприклад, зоомагазин – мені треба було все порахувати, розрахувати: скільки треба вкласти грошей, скільки я буду сплачувати податків. І якраз на цих курсах ми і вчили податкову систему. Одночасно ми вибирали собі категорію підприємницької діяльності. Так само складали бізнес-план. І вже за цим планом почали працювати”, – розповідає Людмила Рибак.

Вдома у Людмили багато тварин. За ними доглядають троє її дітей. Старший син Нестор каже, що допомагає мамі в магазині: “Ну, наприклад, якщо маму треба підмінити, вона хоче вийти на трішки, то я приходжу”.

Директор обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк розповідає про цей зоомагазин так: “Це, так би мовити, сімейний бізнес. Чоловік її є ветеринарним лікарем, який з 2011-го року займається цією роботою. Планує цей підприємець взяти найманих працівників – ми будемо пропонувати свої послуги з відшкодування єдиного соціального внеску.

Василь Цимбалюк розповідає, що отримати гроші на власну справу можуть люди, які стали на облік у центрі зайнятості, пройшли курси з підприємницької діяльності та написали бізнес-план. Після надання допомоги в установі стежать, аби підприємницька діяльність не згорнулася. Найчастіше допомогу беруть на торгівлю, ремонт комп’ютерної техніки та станції техобслуговування автомобілів.

“Сума залежить від тої допомоги з безробіття, яку вона отримує щомісяця. Ця допомога додається за всі місяці, і вона отримує її одноразово. Найбільше можна отримати близько 60 тисяч гривень, найменше – 20-25 тисяч”, – повідомив Цимбалюк.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: