fbpx

У Франківську два медзаклади законтрактували продукти за цінами, вищими від ринкових

Суспільство 16:15, 27.02, 2023

Два івано-франківські медичні заклади – Міський клінічний перинатальний центр та Центральна міська клінічна лікарня – закупили деякі продукти харчування дорожче, аніж їхня роздрібна ціна в магазинах.

Обидва медичні заклади замовляли продукти харчування у підприємиці Надії Грушаник. За останні два місяці вона підписала з цими медзакладами угод на 3,8 млн грн.

Надія Грушаник, яка зареєструвалась підприємицею у лютому 2021 року, активно співпрацює з бюджетними замовниками, інформують Наші гроші.Львів. Станом на 21 лютого підприємиця підписала через Prozorro вже 47 договорів на 10,32 млн грн. При цьому товар у Грушаник замовляються виключно два згаданих медзаклади Івано-Франківської міськради.

У 2023-му сторони встигли підписати вже 13 контрактів, замовники лише двічі проводили відкриті торги. Всі інші замовлення були зроблені за прямими угодами.

Розібратись в цінах частини замовлених продуктів фактично неможливо, адже договори, які оприлюднювали замовники, містять лише загальну інформацію. Так, для прикладу, Центральна міська клінічна лікарня замовила твердого сиру на 99,9 тис. грн по 438 грн/кг, однак ні відсоток жирності, ні будь-які інші характеристики чи виробника не вказали. Аналогічна ситуація і з замовленням молочної продукції. Відповідно до опублікованого звіту, лікарня замовила «молочну продукцію загальним обсягом 205 кг» на суму 89,58 тис. грн, тобто по 437 грн/кг. А також невідомої риби по 181,4 грн/кг.

Тим не менш є позиції, які можна перевірити. Для прикладу, перинатальний центр замовив у підприємиці картоплі на 99,99 тис. грн по 18 грн/кг, а їхні колеги з міської лікарні – на 99,98 тис. грн за ціною 17,9 грн/кг. І це при тому, що наразі картоплю продають в рази дешевше на ринку та в мережевих супермаркетах.

Схожа ситуація і з курячими стегнами, яких перинатальний центр замовив на 99,84 тис. грн по 130 грн/кг. Ринкова ціна такого м’яса – 100-110 грн/кг.

Коли міська лікарня оголосила відкриті торги з особливостями на поставку 7 тис. кг курячих стегон, Надія Грушаник подала цінову пропозицію, ідентичну очікуваній вартості в 651 тис. грн, тобто погодилась продати велику партію товару по 93 грн/кг, що значно дешевше ціни для перинатального центру в 130 грн.

Ще один приклад – морожений хек. Гуртова ціна такого продукту 127,5 грн/кг, і більшість замовників у західних областях України замовляють його не дорожче як 130 грн/кг, однак підприємиця може постачати рибу по 150 грн/кг.

У деяких угодах було зазначено, що ціна за одиницю не може перевищувати середню роздрібну ціну в торговельній мережі області, визначену на те уповноваженим органом. Тож при поставці ціна може відрізнятись.

“Наші гроші” намагались отримати коментарі з приводу закупівель. Постачальниця Надія Грушаник кинула слухавку після того, як почула, хто телефонує. А закупівельниця перинатального центру погодилась коментувати ситуацію тільки після «отримання аналітики, яку можна показати начальству».

КУРС також намагався отримати коментар у Міському перинатальному центрі, але відповідальна за закупівлі спеціалістка Ніна Зобків пообіцяла надати інформацію після узгодження з начальством. Як тільки коментар надійде, ми опублікуємо пояснення.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: