fbpx

У Франківську за 3 роки жоден мешканець не прийшов на громадські слухання

Суспільство 15:35, 17.04, 2024

За останні три роки в Івано-Франківській громаді жоден з представників громадськості не взяв участі у громадських слуханнях щодо містобудівної діяльності. 

Протягом 2021-2023 років в Івано-Франківську начебто провели майже 30 громадських слухань, на які виносили містобудівну документацію, здебільшого — детальні плани територій та їх коригування, пише КУРС з посиланням на публікацію громадської мережі ОПОРА.

У відповідь на запит ОПОРИ в департаменті архітектури та містобудування повідомили, що у 2021 році відбулося 11 громадських слухань, у 2022 — 12, у 2023 — 6. На всіх слуханнях були присутні від 1 до 7 учасників. Однак, як зазначено в документах, жоден із представників громадськості на слухання не прийшов. Тобто їх відвідували архітектори, що розробляли містобудівну документацію, та представники зацікавлених забудовників.

У Франківську за 3 роки жоден мешканець не прийшов на громадські слухання 1

“Міська рада Івано-Франківська зобов’язала департамент містобудування та архітектури забезпечити проведення громадських слухань та врахувати думку населення під час розробки всієї містобудівної документації. Йдеться про детальні плани територій, їх коригування, генеральні плани сіл Івано-Франківської громади тощо. Втім, жодного анонсу про проведення громадських слухань ні на сайті міськвиконкому, ні на сайті департаменту містобудування та архітектури ми не знайшли. Так само ми не знайшли і протоколів цих громадських слухань”, – констатують аналітики ОПОРИ.

Оскільки під час розроблення містобудівної документації не враховують думку громадськості, виникають конфліктні ситуації. Наприклад, у 2023 році близько двох десятків франківців прийшли на сесію міської ради. Вони виступали проти затвердження детального плану території для забудови на вул. Береговій, 24.

Ще одним прикладом є протести проти будівництва церкви поруч із міським озером, які вже кілька тижнів тривають в Івано-Франківську. Про будівництво релігійної споруди у зеленій зоні містяни дізналися після погодження всієї документації та зведення огорожі для забудови. Франківці провели масштабні акції біля озера, заклали “Сквер воїнів Прикарпаття” на ділянці, яку мерія віддала під будівництво, і зібрали понад тисячу підписів за збереження рекреаційної зони.

Зазначається, що сайт департаменту містобудування та архітектури з початку повномасштабного вторгнення тривалий час не працював, відновивши роботу аж 1 серпня 2023 року. З того часу там оприлюднили одне повідомлення про проведення громадських слухань.

Нагадаємо, у відповіді на петицію за збереження рекреаційної зони на міському озері міський голова Руслан Марцінків вказав, що громада сама не взяла участі у громадських слуханнях.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: