fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • У Франківську на батьків активних учасників рухів "Редан" та "Антиредан" склали адмінпротоколи, решту - попереджають розсилкою

У Франківську на батьків активних учасників рухів "Редан" та "Антиредан" склали адмінпротоколи, решту - попереджають розсилкою

Суспільство 17:10, 01.03, 2023
НА ФОТО: Фрранківськ, 27 лютого, скрін з відео

Працівники ювенальної превенції Івано-Франківщини встановлюють учасників масового заворушення неповнолітніх та прихильників підліткових рухів «Редан» та «Антиредан». З підлітками бесідують, на батьків складають протоколи за неналежне виховання дітей.

З підлітками у Франківську поліцейські проводять особисті зустрічі – їх запрошують у відділки. Це превентивна робота щодо попередження негативних проявів у молодіжному середовищі, інформує Ювенальна превенція Прикарпаття.

Також прикарпатські ювенали проводять профілактичні уроки зі старшокласниками у Франківську, розповідаючи про масові заворушення неповнолітніх та небезпечні субкультури.

Керівниця відділу ювенальної превенції ГУНП в Івано-Франківській області Алла Бойчук каже, що ця субкультура створена в росії і зараз правоохоронні органи спеціально працюють, щоб не допустити проникнення її принципів у молодіжну спільноту на Прикарпатті і в Україні загалом.

“Щодо активних учасників цього руху у Франківську, то ми провели бесіду, з ними попрацювали. Відносно батьків складені протоколи за ст. 184 Адмінкодексу про неналежне виховання дітей. І тому тепер проводимо заходи загальної профілактики – ми йдемо в школи, йдемо до дітей, на зустрічі у великі групи дітей, що скупчуються в центральній частині міста. Пояснюємо, що їх просто використовують, щоби вони не велися на публікації – на провокації. Франківці повідомляють нам на 102 про скупчення дітей з невідомою метою. Разом з іншими правоохоронними органами моніторимо соцмережі, зокрема телеграм-канали”, – розповіла Алла Бойчук.

Її порада батькам – працювати з дітьми: бути друзями дітям, цікавитися їхнім життям, їхніми заняттями.

Батьки, чиї діти відвідують навчальні заклади міста, почали отримувати розсилку від шкільних адміністрацій, в якій їх застерігають від участі дітей у таких рухах:

“До уваги батьків та учнів! Упродовж останніх днів в Україні загалом та в Івано-Франківській області зокрема активно поширюється інформація про рух «Редан» – молодіжна субкультура прибічників анімаційних ігор. Інформація поширювалася через телеграм-канали. В протистояння руху «Редан» створено «Антиредан», до якого підключився неформальний рух “Офники”,”Кежуали” (підлітки 14 років), які не визнають представників «Редан» та вступають з ними у фізичне протистояння. Зазначені неформальні рухи можуть використовуватися росією для провокування антигромадських проявів та дестабілізації ситуації в Україні. Просимо довести інформацію до батьків для посилення контролю за дітьми та максимального обмеження їх участі у вказаних рухах”.

У навчальних закладах Франківської громади взяли під ретельніший контроль відвідування учнями занять, з’ясування причин пропущених занять та організацію другої половини дня учнів.

Нагадаємо, у Києві, Харкові, Львові, Житомирі та Івано-Франківську підлітки, які відносять себе до російської субкультури “ПВК Редан”, збирались для масових бійок 27 лютого.

На сьогодні поліція заблокувала 18 каналів і груп, пов’язаних з новим молодіжним рухом. В організаторів масових заворушень у Харкові пройшли обшуки.

 “Штучне поширення такої субкультури — це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та втягнути підлітків у протиправну діяльність. Тож оперативні служби разом із кіберполіцією встановлюють джерела фінансування, адміністраторів цих інформаційних каналів та організаторів масових заходів”, — йдеться у повідомленні Нацполіції у фейсбуці.

Правоохоронці зазначають, що організатори зібрань молоді мають на меті провокування конфліктів і масових бійок між підлітками.

Загалом протягом двох днів у різних регіонах держави відбулося близько 30 таких зібрань молоді. Правоохоронці оперативно відреагували і не допустили конфліктних ситуацій між підлітками.

За словами начальника управління ювенальної превенції Нацполіції Василя Богдана, до управлінь та відділів поліції в областях запросили понад 700 осіб. Більшість із них — неповнолітні. Ювенальні поліцейські проводять профілактичні заходи із підлітками та їхніми батьками. При цьому роз’яснюють, що за такі дії передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає із 14 років.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: