fbpx

У Франківську обрали стартапи, які представлять Україну на конкурсі зелених бізнес-ідей ClimateLaunchpad

Суспільство 14:25, 23.09, 2019

21 вересня в Івано-Франківську відбувся національний фінал найбільшого в світі конкурсу «зелених» бізнес-ідей ClimateLaunchpad. Переможцями стали стартапи Carbominer, ecoTyre та Atmosphere.

Цього року Greencubator отримав 35 заявок від учасників, з яких до національного фіналу потрапило 9 команд, які і презентували свої ідеї на території ревіліталізованого заводу «Промприлад .Реновація» 21 вересня. Перше місце посіла команда Carbominer, яка розробила технологію збору вуглекислого газу для теплиць, що дозволяє використовувати його для прискорення росту рослин. 

У Франківську обрали стартапи, які представлять Україну на конкурсі зелених бізнес-ідей ClimateLaunchpad 1

Друге місце посіла команда ecoTyre, яка розробила метод глибокої переробки автомобільних шин, що базується на використанні електромагнітного поля. Рішення української команди мобільне, адже передбачає виїзд на звалища шин і їх переробку на корисні складові: гуму, металевий корд, текстиль, з подальшим повторним використанням їх у виробництві. 

Третє місце посіла команда Atmosphere, яка розробила технологію управління котельними установками, що економить паливо і скорочує викиди, використовуючи надточний прогноз погоди і нейронну мережу, яка заздалегідь рекомендує оптимальний режим роботи котелень як з автоматизованим, так і з ручним управлінням. Проте правила ClimateLaunchpad цього року передбачають, що учасники, які посіли третє місце, потрапляють на Global Grand Final за результатами туру всесвітнього online-голосування, яке відбере з 53 країн-учасниць 12 фіналістів. 
 

«Цього року зросло розмаіття ідей та технологій, які подавалися на відбірковий етап ClimateLaunchpad в Україні. Конкурс набирає популярності, росте рівень інноваційності та сфокусованості рішень учасників. Ми впевнені, що цьогорічні переможці достойно представлять Україну на всесвітньому фіналі в Амстердамі – і дуже розраховуємо на масову підтримку онлайн-пітчу команди, яка посіла третє місце, адже нам потрібно максимально представити український cleantech-сектор на глобальному рівні і знову повернутися з призовими місцями», – зазначає Роман Зінченко, національний партнер ClimateLaunchpad в Україні.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: