fbpx

У Франківську поранені військові по кілька днів не можуть потрапити у поліклініку

Суспільство 10:38, 27.02, 2023

У Франківську щодня під дверима 1121 поліклініки (з денним стаціонаром), що на Старозамковій, військові з різними пораненнями вистоюють по кілька днів у чергах, аби потрапити на прийом до лікаря та пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).

В середньому щодня сюди звертається близько 200 людей. Раніше, аби швидше потрапити на прийом, бійці записувалися ще з ночі й ночували в автівках, пише Репортер.

Військовий Василь Кадук розповів, що військові чекають, бо у них нема вибору.

“Він все одно мусить пройти, а як буде кіпішувати, то можуть відправити проходити ВЛК десь на схід. Практикували таке. А їхати десь далеко, то треба десь жити, їсти, нікого не знаєш… І там більші ризики обстрілів госпіталів”, – говорить Василь.

Він воював в АТО, після повномасштабного вторгнення знову пішов на війну. Був у вогнеметному взводі 10 бригади. У червні минулого року отримав важке поранення – відкрита черепно-мозкова травма. Довго лікувався. Каже, планував повертатися, але не проходить. У жовтні звільнили та зняли з обліку. Зараз пройшов МСЕК на групу. Їздить з волонтеркою до побратимів, а ще чи не щодня приходить під поліклініку, аби зі своїми побачитись і поговорити.

“Це вчорашня черга, – Василь показує на телефоні списки. – Знизу ще один листок. Лікар може прийняти за день хіба 15 людей, а у списку – 54. Один невропатолог на весь шпиталь. Хірургів уже зараз два. Але до кожного з них десь по 30 людей. Хірург десяток приймає від сили, а решта йдуть по колу. Видається направлення на ВЛК, воно має термін дії, якщо не вклався, треба проходити наново. Та коли ти тільки до одного тиждень ходиш і не можеш попасти, то поки пройдеш усіх, можеш просто не встигнути”.

Першу ВЛК Кадук проходив у Трускавці, був там на лікуванні, а далі – у Франківську, на Старозамковій.

“На той час військові чергу займали о першій ночі, – говорить Василь. – Кількох знаю, що тижнями ночували у машині на стоянці під базаром. Я вночі не був, але о п’ятій ранку приїздив. У нас багато поранених. І рахуйте, скільки бригад у регіоні, їх усіх направляють сюди”.

За словами Василя, вони від волонтерських громадських організацій та спілок учасників АТО/ООС написали звернення на міністерство з підписами. Після того, каже, написали ще одне звернення до нардепів від Прикарпаття. Результату нема.

“Госпіталь підпорядковується міністерству – не цивільному, а військовому, ситуація важка, але можна щось і на місцях зробити, – вважає Кадук. – У нас є різні поранені. Хлопці з хірургічними втручаннями, ампутаціями. Усі наші медики є військовозобов’язаними. От проміжні первинні ВЛК хлопці могли би проходити там, де лікуються, а не стягувати усіх сюди в поліклініку. От на придатність могли би в одному місці робити, а проміжні лікувальні – там, де лікуються”.

Також, каже, електронна черга, як у всіх лікарнях, теж суттєво допомогла б.

“Хлопці отак самі пишуть на папірчику, а на початку той папірчик самі й приносили, – говорить Василь Кадук. – Додати медсестер, які б вели усі записи, а лікар займався б суто пацієнтом. Є якісь маленькі зрушення, наприклад, зараз вони реєструють якусь певну кількість у день. Але воно не помагає, черга все одно не рухається. 50 людей як були під кабінетом, так вони там і є. У поліклініці пробують якісь ремонти робити, але площі від того не додасться. Там вузенькі коридори, і стоять троє військових на милицях, а четвертий вже біля них пройти не може. Але поруч є поліклініка на Франка, яку хочуть розформувати. Там в рази більша площа, її теж могли б залучити”.

У відповідь на інформаційний запит до керівництва поліклініки старший лейтенант медичної служби Ірина Ярмошук відповіла, що з початком повномасштабного вторгнення у всіх військових медзакладах, зокрема й у поліклініці 1121, різко збільшився потік пацієнтів.

«З метою повного якісного та вчасного надання фахової медичної допомоги увесь медичний персонал поліклініки 1121 налаштований на самовіддану працю, спрямовану на проведення ретельного обстеження, лікування як амбулаторно, так і в умовах денного стаціонару, – відписала Ірина Ярмошук. – Окрім цього, левову частку роботи, до якої залучаються практично всі без винятку медичні працівники, – проведення засідання військово-лікарської комісії на визначення стану придатності до проходження військової служби чи погодження реабілітаційного періоду лікування хворого».

Також у документі йдеться про те, що штат поліклініки розрахований на мирний час. А середній потік пацієнтів щодня – 150-180 людей.

«Недостатня кількість медичного персоналу – проблема номер один поліклініки, – написано у відповіді. – Є нагальна потреба у таких вузьких спеціалістах, як травматолог, хірург, невропатолог, медична сестра. Керівництво 1121 поліклініки (з денним стаціонаром) неодноразово зверталося до командування про внесення змін до штату. На сьогодні наші пропозиції перебувають на стадії опрацювання. Відповіді щодо перспективи й формату задоволення наших пропозицій поки що нам не відомі».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: