fbpx

У Франківську провели "Швейну школу" для дітей

Суспільство 12:15, 26.07, 2021

Минулого тижня у творчій майстерні, швейному коворкінгу «Клаптик» в Івано-Франківську організували швейний табір для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Тут їх навчали шити, дбати про екологію та у майбутньому заробляти своїми вмілими руками, пише Репортер.

У Франківську провели "Швейну школу" для дітей 1

Соціальний проєкт “Швейна школа для дітей” залишив учасницям на згадку багато тепла, любові, нової цікавої інформації, розваг, корисних навичок і, як результат, власноруч пошиті панамки, еко-шопери, гаманці та косметички.

У Франківську провели "Швейну школу" для дітей 2
З Наталією Філіппською

З дівчатками працювали троє майстринь. Допомагали дітям з їхніми виробами, – Наталія Філіппська та Марія Бабій, а також голова ГО «Творче коло» Людмила Різник. Людмила – дизайнерка, яка започаткувала бренд «Гладка». Вона створює вишиті конопляні сорочки та сукні. 

Діти опановували різні швейні машинки, робили викройки, вчилися правильно прасувати. А найголовніше – їм розповідали про усвідомлене споживання: як витрачати менше, а жити краще. “Дякуємо Андрій Волик за фільм про перенасичення текстилю в світі, який дав привід ще раз задуматись про свідоме споживання та користь від нього. Діти ще довго обговорювали цю проблему”, – поділилися організатори табору.

У Франківську провели "Швейну школу" для дітей 3

Швейний табір від майстерні «Клаптик» і громадської організації «Творче коло» отримав майже 11 тис грн від програми «Малі Ґранти Теплого Міста». Фінансування частково вистачило на групу із 10 дітей.

«Ми робили акцент на дітей із багатодітних сімей, малозабезпечених і дітей-сиріт, – розповідає Наталія Філіппська. – Батьки з таких сімей до нашої швейної школи раніше не зверталися, хіба запитували пільгові місця. Тож почали думати, що організувати саме для них. Вперше отримали грант на 10 тис грн від молодіжної організації СТАН, зробили мінікурс. Тоді підняли тему екології – перешивали старі джинси на гарні сумки й рюкзаки».

Нинішній проєкт «Клаптик» реалізував у співпраці з міським центром соціальної служби для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також благодійною організацією «Янголи поруч». Центр соцслужби надав список дітей, які могли б взяти участь. В основному орієнтувалися на підлітків, проте віковий діапазон вийшов ширшим: наймолодшій учасниці 10 років, найстаршій – 20.

У Франківську провели "Швейну школу" для дітей 4

«Цей табір ми представляли як профорієнтаційний, – говорить Наталія. – Хотіли на власному прикладі показати, що шиття може приносити і задоволення, і гроші”.

В останній день провели презентацію, розказали про українських дизайнерів. А ще, оскільки це таки профорієнтаційний напрямок, то прокачали й фінансову грамотність. З цієї теми були кілька занять – презентація, лекція і настільна гра.

Фото – коворкінг Клаптик

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: