fbpx

У Франківську розгорнули виставку-продаж яворівських ліжників

Суспільство 15:20, 30.11, 2022

Чотири десятки яворівських ліжників прикрасили виставкову залу Івано-Франківського краєзнавчого музею, що в міській ратуші.

У Франківську розгорнули виставку-продаж яворівських ліжників 1

Експозиція «Гуцульське ліжникарство: традиції поколінь» – це роботи двох відомих майстринь з села Яворова Косівської територіальної громади: Ганни Шкрібляк та Наталії Кіщук. Це ремесло як колись, такі і нині годує гуцулів.

Майстрині представляють регіональний центр народного мистецтва “Гуцульська гражда”, інформують на сторінці музею у фейсбуці.

Ганна Миколаївна Шкрібляк (12.04.1942 р.н.) представляє знамениту династію Шкрібляків, вона внучка відомого різьбяра Миколи Шкрібляка. З дитинства займається ліжникарством. Багато років працювала ліжникаркою у Косівському художньо-виробничому комбінаті. Продовжує ліжникарські традиції та поєднує їх з сучасними мотивами. Ганна Миколаївна – активна учасниця виставок, фестивалів, вернісажів.

Наталія Василівна Кіщук (08.04.1982 р.н.) – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Закінчила Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича за спеціальністю математика. З 2003 року працює на посаді вчителя математики в Яворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Зараз навчається в інституті післядипломної освіти в місті Тернопіль для здобуття технологічної освіти. З дитинства займається ліжникарством, неодноразово брала участь у виставках гуцульських ліжників «Барвограй».

Виставка працюватиме до кінця грудня. Придбати ліжник можна за номером 0673946999 (Василь Петрович).

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: