fbpx

У Франківську створюють центр для ветеранів, військових і їхніх родин

Суспільство 20:20, 28.08, 2023

Центр реабілітації для ветеранів, чинних військових та їхніх сімей створюють в Івано-Франківську представники Першого добровольчого хірургічного шпиталю разом з громадською організацією “Спрямована дія”.

Приміщення для майбутнього закладу площею приблизно 200 м² орендують у міської ради. Наразі організатори шукають гроші для завершення ремонту. Про це Суспільному повідомив керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук.

Як працюватиме новий реабілітаційний центр для ветеранів

Медична та психологічна допомога

Майбутній центр матиме декілька напрямів. Один з них — медичний. Там працюватимуть лікар-терапевт, травматолог, нарколог та невролог. Другий — психологічний. Він передбачає створення груп самодопомоги сімей чинних, полеглих та зниклих безвісти військовослужбовців, а також групи самодопомоги для ветеранів і військових.

“Це сучасні методи реінтеграції ветеранів — “рівний рівному”. Військові самі ведуть тематичні групи для військових. Наприклад, проблема пошуку роботи. Вони зустрічаються і це обговорюють, дають поради, підтримують одне одного. Бо хто, як не вони, краще розуміють свої проблеми?” — пояснює Станіслав Онищук.

З його слів, роль тренерів та психологів у групах самодопомоги — допомагати військовим правильно розв’язувати проблеми інших.

“Ще один напрям — це групова психологічна робота, яку веде психолог у парі з ветераном. Військові проходять курс ведення психологічних груп і потім працюють з іншими бійцями у парі із сертифікованим психологом. Фахівець тут грає роль підстрахування, а основну роботу веде підготований ветеран”, — розповідає керівник ПДХШ.

У Франківську створюють центр для ветеранів, військових і їхніх родин 1

Соціальна допомога

За словами Станіслава Онищука, ще однією складовою майбутнього реабілітаційного центру є соціальна робота, орієнтована не лише на військових, а й на всіх, хто постраждав від війни. У закладі проводитимуть культурні заходи, як-от зустрічі з митцями та лекції.

“Тут вони зможуть відчути, що це їхній простір, куди вони можуть прийти поспілкуватися між собою, подивитися фільм. Крім того, середовище ветеранського простору орієнтоване на те, щоб люди мали місце для ділових переговорів або могли попрацювати у спокої. Передбачаємо, що важливу роботу виконуватимуть соціальні працівники. Наприклад, з пошуком роботи для ветеранів”, — говорить Станіслав Онищук.

Окрім цього, у центрі працюватиме юрист, який консультуватиме ветеранів.

Зі слів Станіслава Онищука, орендована в Івано-Франківської міської ради будівля складається із трьох приміщень. Всі вони розташовані за однією адресою.

“Одне приміщення — це медичний простір на дві кімнати, окремо — група приміщень для соціально-психологічних заходів. Там є великий зал для проведення презентацій, зустрічей, створення бібліотеки. Й окрема група приміщень — для юриста, соцпрацівників та офісного супроводу. Зараз завершуємо ремонт в одному з просторів для соціальних заходів і групової психологічної роботи. Він має бути готовим на початку вересня”, — розповів керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю.

“На ремонт випрошуємо гроші всюди, де можемо”

За його словами, реабілітаційний центр запускатимуть в роботу поступово. Станіслав Онищук каже: певні заходи планують проводити у центрі вже з вересня 2023 року. Поступово дороблятимуть медичну та офісну частини завдяки фінансуванню від закордонних донорів, яке отримує Перший добровольчий хірургічний шпиталь.

“Робота хабу буде набагато більшою, ніж та, яку тепер виконує заклад. Тому ми зараз пишемо багато проєктів, аби збільшити фінансування та мати можливість покривати інші витрати. Наприклад, на комунальні послуги, заходи та витрати на додатковий персонал. На ремонт випрошуємо гроші всюди, де можемо. Частину фінансування надали з бюджету міськради. Зокрема один німецький фонд переказав 5 тис. євро на ремонт приміщення для психосоціальної підтримки, де проходитимуть групові зустрічі”, — розповів Станіслав Онищук.

Аби завершити ремонт у приміщеннях майбутнього центру реабілітації, не вистачає приблизно 10-15 тис. євро, каже Станіслав Онищук. За його словами, окрім цих грошей, він шукає благодійників, які зможуть на постійній основі підтримувати цей проєкт.

У Франківську створюють центр для ветеранів, військових і їхніх родин 2

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: