fbpx

У Франківську "U-LEAD з Європою" провели День відкритих дверей для представників громад

Суспільство 20:45, 19.02, 2020

Сьогодні відбувся «День відкритих дверей для представників громад» у регіональному офісі «U-LEAD з Європою».

Програма U-LEAD підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, вона реалізується за участі донорів та спільно фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

В рамках першої цьогорічної зустрічі мова йшла про зміни, які відбулись в роботі U-LEAD за попередні декілька місяців. Зокрема, на рівні області з грудня минулого року розпочав роботу Івано-Франківський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою». Він є наступником Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, що працював на Прикарпатті у 2016-2019 роках та фінансувався Програмою, пише пресслужба міського голови Руслана Марцінківа.

«На сьогоднішній день шість населених пунктів приєдналось до Івано-Франківської ОТГ, ще два в процесі приєднання. Вже зараз територіальні межі і сама площа міста збільшились на 60%. А в перспективному плані, за попередніми розрахунками, збільшаться втричі. Це великий виклик для міста, але це є на часі», – розповідає Руслан Марцінків.

За три роки за підтримки Програми U-LEAD в Івано-Франківській області було проведено 942 заходи, участь у яких взяли понад 2000 представників ОТГ та інших зацікавлених сторін. У семи прикарпатських ОТГ були розроблені Стратегії розвитку та підтримки Програми, зокрема у П’ядицькій, Космацькій, Тлумацькій, Витвицькій, Ямницькій, Букачівській та Спаській громадах.

«Регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» докладає усіх зусиль, щоб реформа децентралізації пройшла на високому рівні. За соціологічними опитуваннями, 70% населення нашої держави вважає цю реформу найуспішнішою. Тому надії та очікування надзвичайно великі, і ми маємо їх виправдати», – коментує заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук.

Також на заході команда регіонального офісу визначила потреби ОТГ у розвитку їх спроможності та спробувала сформувати перелік завдань на 2020 рік. Адже саме почувши представників громад, можна надати ефективну допомогу.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: