fbpx

У Франківську відібрали зразки відходів для міжнародного проєкту з переробки сміття

Суспільство 15:28, 01.02, 2020

Перед науковцями трьох університетів – Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Технічного університету Клуж-Напока (Університетський центр в Байа-Маре), Технічного університету в Кошице стоїть надважливе завдання – підвищити енергоефективність у транскордонному регіоні шляхом термічної обробки твердих побутових відходів (ТПВ). Науковці переконані, що сміття – це ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело енергії, але для цього потрібні зусилля.

Тож над вирішенням поставленого завдання фахівці почали працювати з листопада 2019 року, саме тоді стартував проєкт «Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні (EnyMSW)», повідомляє пресслужба ІФНТУНГ.

У Франківську відібрали зразки відходів для міжнародного проєкту з переробки сміття 1

Зараз члени проєктної групи від ІФНТУНГ активно працюють над відбором проб ТПВ для здійснення аналізу термічної обробки. Так, протягом декількох днів експерти уже відібрали 5 проб відходів по 10 кг кожна. Відбір матеріалу для лабораторного дослідження здійснювався зі свіжих відходів, перевантажених з ущільнювача на поверхню сміттєзвалища.

Відходи сортувалися за наступними категоріями: папір та картон, ПЕТ, ПЕ, ПВХ, ПП, ПС, інші пластмаси, скло, сталь, чавун, алюміній, дерево, текстиль, біовідходи тощо. Сортування кожного виду матеріалу проводилось у чисті мішки з відповідним написом: «Папір», «Текстиль», «Садові обрізки», «Пластик», «Харчові відходи», «Шкіра і гума», «Інше».

У Франківську відібрали зразки відходів для міжнародного проєкту з переробки сміття 2

В результаті фахівці відібрали 5 зразків твердих відходів по 6 кг, з яких по 5 кг з кожної проби будуть транспортовані в Байа-Маре для термічної обробки. Там експерименти будуть проводитись у відповідній лабораторії, яка обладнана маломасштабною системою термічної обробки твердих побутових відходів. Також по 1 кг з кожної проби залишиться в ІФНТУНГ для проведення хімічного аналізу за показниками рН, вологості та вмісту органічного / неорганічного вуглецю та важких металів: Cu, Pb, Zn, Ni, Cd, Co, Cr, Mn, K тощо.

У Франківську відібрали зразки відходів для міжнародного проєкту з переробки сміття 3
У Франківську відібрали зразки відходів для міжнародного проєкту з переробки сміття 4

Загалом, проєкт EnyMSW передбачає, що в довготривалій перспективі застосовування термічної обробки до твердих побутових відходів приведе до ліквідації звалищ та підвищення енергоефективності.

Зазначимо, що проєкт EnyMSW стартував 1 листопада цього року та фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (HUSKROUA) 2014-2020.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: