fbpx

У Франківську відкривають сортувальну станцію

Суспільство 12:05, 21.10, 2021

23 жовтня об 11:00 відбудеться урочисте відкриття громадської сортувальної станції “Re:space”, яка розміщена на території Інноваційного центру “Промприлад. Реновація” в Івано-Франківську.

Зараз станція працює в тестовому режимі щосуботи з 11 до 17 години і приймає 15 видів вторинної сировини, в тому числі папір, пластик (декількох видів), скло, тетрапак та “паперові” стаканчики.

“Ми створюємо екохаб площею 120 м кв., який буде об’єднувати такі функції: освітній майданчик для екоподій та майстер-класів, громадську cортувальну станцію та лабораторію ресайклінгу з творчої переробки вторинної сировини, – повідомляють засновники екохабу. – Ми прагнемо зосередити увагу на усуненні першопричин проблеми забруднення довкілля, тому на території простору буде освітній майданчик для проведення навчань щодо підвищення рівня екосвідомості громади міста. Таким чином ми мотивуємо відвідувачів до реалізації власних екологічних проєктів у Івано-Франківську”.

Мета проєкту – формування спільноти однодумців, яка буде спільно працювати над вирішенням екологічних проблем.

За концепцією Zero Waste (“нуль відходів”) для зменшення генерування відходів необхідно пройти 5 кроків:

  • відмовитися від непотрібного;
  • скорочувати споживання;
  • використовувати повторно;
  • сортувати та переробляти відходи;
  • компостувати.

Три перші кроки впроваджуються через проведення просвітницької діяльності серед дітей, підлітків та дорослих.

4-й та 5-й крок – через створення громадської сортувальної станції, що дасть змогу приймати відсортовані відходи від населення та гарантувати 100% їх переробку.

Навесні 2022 року планується відкриття лабораторії ресайклінгу, в якій будуть творчо переробляти вторинну сировину.

Над втіленням проєкту працювала ГО “Нуль відходів Івано-Франківськ”. Також до реалізації цього проєкту долучилися Британська рада в Україні (British Council Ukraine), інноваційний центр “Промприлад. Реновація” та Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження. Проєкт реалізується в рамках конкурсу соціальних ідей в Івано-Франківській області за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні в партнерстві з ГО «Молодіжна платформа».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: