fbpx

У Франківську відкриють дві зарядні електростанції із сонячними панелями

Суспільство 17:20, 18.11, 2020

Зарядні електростанції, які працюватимуть від сонячних батарей, та агенції енергетичного менеджменту планують відкрити в Івано-Франківську у межах проєкту “Партнерство Румунія – Україна для пом’якшення зміни клімату”.

Про це Суспільному Карпати розповів директор Центру міжнародного співробітництва ІФНТУНГ Артур Воронич.

Такий проєкт впроваджуватиме Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу спільно з міським управлінням економічного та інтеграційного розвитку та румунським містом Ботошані.

“Ми виграли грант Європейського Союзу на суму 248 202 євро. Грант ЄС для України становить 165 930 євро, а частка румунського партнера – 91 тисяча. Грант – це 90% від потреб проєкту. 10% становитиме внесок партнерів – від українських партнерів, а це ГО “Бюро розвитку, інновацій та технологій”, університет і міськвиконком. Вкладення складуть 18 740 євро”, – каже Воронич.

Частина коштів передбачена на закупівлю обладнання. Це будуть дві зарядні станції для електромобілів. Їхня особливість у тому, що вони працюватимуть від сонячних батарей. Це частка грошей від міськвиконкому.

Друга частина коштів піде на обладнання для промоції заходів, що пов’язані із пом’якшенням клімату, і популяризації науки та інновацій. Це будуть нові експонати у науковому музеї містечка “Нова енергія”, а також проведення воркшопів та конференцій.

З румунської сторони кошти підуть на відкриття у Ботошані такого ж центру інновацій, який існує в університеті на базі “Нової енергії”.

Проєктом також передбачено проведення моніторингу та впровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату.

“Ми цей план розробили ще наприкінці 2013 року у межах пан’європейської ініціативи угоди мерів енергоефективних міст. Він передбачав, що до 2020 року міста-підписанти скоротять свої викиди CO2 та інші парникові гази на 20% і, відповідно, будуть прагнути впроваджувати відновні джерела енергії у свій енергетичний баланс до 20%, – розповів координатор проєкту, проректор університету нафти і газу Максим Карпаш. – Наше місто ще не проводило моніторингу виконання цих досягнень, але ми його виконаємо у рамках нашого проєкту. Під цей план місто залучає багато кредитних коштів, реалізовує дуже багато проєктів. Це нові тролейбусні лінії, утеплення муніципальних закладів, садочків, шкіл, лікарень, модернізація систем вуличного освітлення та багато іншого було передбачено цим планом. Навіть спорудження моста було передбачено ним ще у 2013 році”.

За словами Карпаша, після проведення моніторингу виконання теперішнього Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату його удосконалять і поставлять за мету скоротити викиди CO2 на 40% до 2030 року.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: