fbpx

У Франківську волонтерки опанували "кікімори" - роблять для захисників

Суспільство 17:44, 05.05, 2022

Іванофранківці та переселенці виготовляють маскувальні костюми — “кікімори” для розвідників та снайперів. За словами волонтерки Людмили Лучин, на створення одного комплекту, залежно від основи, витрачають від п’яти годин до трьох днів.

З початку повномасштабної війни волонтери виготовили понад 40 “кікімор”.

“Кікімори” для військових франківські волонтери створюють приблизно за п’ять годин. На тканину нашивають смужки з мішковини, до яких прикріплюють нитки, розповідає Суспільне.

На виготовлення накидки, основою для якої є сітка, восьмеро людей витрачають три дні, розповідає Людмила Лучин. Однак, за її словами, саме таку “кікімору” найбільше хвалять українські солдати. Волонтерка каже, ідея виготовлення маскувальних костюмів у неї з’явилася на четвертий день вторгнення РФ в Україну.

У Франківську волонтерки опанували "кікімори" - роблять для захисників 1

“Я координувала плетіння маскувальних сіток. Якось мені дівчина принесла дуже багато нових зелених курточок хакі великих розмірів. Я подумала, що шкода їх різати, бо вони — в гарному стані, і ми можемо на них наплітати пучечки, і робити “кікімори”, — розповідає Людмила Лучин.

Приміщення, в якому виготовляють маскувальні костюми, волонтери поділили на кілька зон, де кожен займається своєю справою. Олеся Бегін висмикує з клаптиків тканини нитки, що використовують для “кікімор”.

“Кожен має чим зайнятися. Щодня ми можемо змінювати вид своєї діяльності, оскільки комусь набридає, хтось хоче спробувати щось інше, але насправді кожен етап нашої роботи не є складний і це може робити будь-хто і в будь-який час”, — говорить Олеся Бегін.

У Франківську волонтерки опанували "кікімори" - роблять для захисників 2

Частина волонтерів зав’язує нитки на сітку, а кравчині пришивають їх на стрічки для штанів та накидок, основою для яких є тканина.

Киянка Антоніна Аністратенко допомагає виготовляти маскувальні костюми. Жінка розповідає, з 2014 року у столиці брала участь у різних волонтерських ініціативах для допомоги українським військовим. Тому одразу після переїзду в Івано-Франківськ шукала, чим може бути тут корисною.

“Волонтерство затягує, і без нього вже й жити не можна. І не таким страшним уже здається все це, бо ми живемо повним життям і допомагаємо наблизити нашу перемогу. Ми всі тут віримо”, — говорить Антоніна Аністратенко.

У Франківську волонтерки опанували "кікімори" - роблять для захисників 3

Матеріали для “кікімор” волонтери закупили за гроші благодійників і власні. Тканину, яку використовують як основу для частини костюмів, надала громадська організація “Дружина воїна”, розповідає волонтерка Оксана Дільна. За її словами, на маскувальні костюми є постійні запити від українських військових, тож волонтери над їхнім створенням працюють без вихідних.

“Коли військові просять, що треба два-три костюми, а ти маєш один — мусимо виготовляти, скільки можемо. Наші швачки працюють і ввечері, і вночі, щоб якнайбільше пошити”, — каже волонтерка.

У Франківську волонтерки опанували "кікімори" - роблять для захисників 4

Оксана Дільна каже, зараз є потреба у сітці, вогнетривкій тканині кольору хакі, а також у волонтерах, які готові виготовляти маскувальні костюми. Щоб долучитися до допомоги, телефонуйте за номером: 068 970 56 79.

Фото – Суспільне.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: