fbpx

У Франківську перша дівчина-курсантка отримає офіцерське звання і піде до війська

Суспільство 18:48, 17.12, 2020

18 грудня під час 15-го ювілейного випуску курсантам кафедри військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету присвоять перше офіцерське звання “лейтенант”.

Серед них – Наталія Кучера, яка стала першою за всю історію кафедри дівчиною-курсанткою, що закінчила магістратуру і піде служити до війська.

Про це Суспільному Карпати розповів начальник кафедри, полковник Андрій Станецький.

“Наталя була першою курсанткою, яка п¦ять років тому вступила на нашу кафедру. Відтоді до нас почали постійно вступати дівчата, тепер на кожному курсі є курсантки, – каже полковник. – Хоча хлопців, звичайно, більше. Попит на військову спеціальність є стабільним, адже підготовка офіцерів є дуже важливою. З 2014 року, відколи в історії України настали такі сумні події, у нас не припинявся набір офіцерів. Ми постійно виконуємо державне замовлення. Цьогоріч маємо 15 випускників, які отримають диплом магістра, посвідчення офіцера і підуть служити до війська”.

За словами Станецького, за весь час на кафедрі підготували приблизно 200 курсантів, які служать у всіх видах військ України. Майбутні кадрові військові офіцери навчаються за кошти державного замовлення і зобов’язані після навчання проходити службу у ЗСУ. Окрім того, вони отримують і цивільний диплом інженера. Тож у разі виходу на пенсію чи неможливості продовжувати військову службу можуть працювати цивільними.

На переконання лейтенантки Наталії Кучери, молоде покоління здатне розвивати Україну і її армію зокрема.

“Ми живемо у складний час для України. Тому кожен громадянин повинен відповідати за свої дії і слова. Армія дуже добре готує до цього. Не потрібно боятися відповідальності перед країною. Тільки від нас залежить, якою вона буде”, – каже дівчина.

Цими днями на кафедрі військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, що належить до юрисдикції Командування Сил логістики ЗСУ, завершилась робота Державної екзаменаційної комісії із захисту магістерських робіт випускниками.

Як зазначив начальник кафедри військової підготовки Івано-Франківського НТУНГ, курсанти протягом п’яти з половиною років здобували кваліфікацію магістра за військовою спеціалізацією “Забезпечення військ (сил) ракетним паливом пальним та мастильними матеріалами” спеціальності “Нафтогазова інженерія та технології”.

В подальшому майбутні офіцери будуть проходити військову службу на посадах фахівців служби пального та мастильних матеріалах у всіх видах та родах військ (сил) Збройних Сил України, в тому числі і на посадах інженерно-технічного складу частин Командування Сил логістики ЗСУ.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: